Tata Steel nagrodzona BES6001 za produkty Colorcoat

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2011-06-28 09:06:24
Tata Steel nagrodzona BES6001 za produkty Colorcoat
Firma Tata Steel, która jest częścią Tata Group, jest pierwszym producentem stali powlekanej, który otrzymał certyfikat BES6001 za produkty Colorcoat® dla klientów indywidualnych produkowane w fabryce w Shotton, w Wielkiej Brytanii.

Certyfikat, z oceną "bardzo dobry" został przyznany wszystkim produktom Colorcoat® produkowanym w Shotton w Wielkiej Brytanii. BES6001 przyznawane jest na podstawie takich kryteriów jak wykorzystywane do produkcji surowce, proces produkcji, dostawy, użytkowanie oraz recykling. Pozytywne oceny w każdej z tych dziedzin umożliwiają architektom, projektantom i pracownikom budowlanym łatwiejsze realizowanie celów jakie stawia przed nimi idea zrównoważonego rozwoju.  

 

- Jesteśmy pierwszym producentem stali powlekanej, który otrzymał certyfikat BES6001. Od początku staraliśmy się aby produkty Colorcoat® spełniały najsurowsze wymogi ekologiczne. To pokazuje i podkreśla nasze zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz duży nacisk na ekologię w każdej fazie produkcji – mówi Dr Joanne Ingham, Manager ds. Rozwoju Zrównoważonego w Tata Steel.

 

Marka Colorcoat® obejmuje produkty Colorcoat Prisma® oraz Colorcoat HPS200 Ultra®  ze stali powlekanej. Obydwa produkty są wytwarzane w Wielkiej Brytanii i dalej przetwarzane przez producentów stali w Polsce na gotowe obudowy dachów i ścian, zarówno do klientów indywidualnych jak i przemysłowych.

 

- Nie zawsze łatwo jest klientom budowlanym lub partnerom w łańcuchu dostaw zweryfikować roszczenia spółek dotyczące ich działań ekologicznych. BES6001 jest niezależnym certyfikatem, który uznaje i promuje firmy, które nie tylko podtrzymują ale cały czas podnoszą poziom swoich ekologicznych działań – mówi Dr Ingham.

Wszystkie produkty Colorcoat® są produkowane wyłącznie przez Tata Steel jesteśmy więc w stanie zidentyfikować każdego dostawcę. Oznakowanie ‘made in the UK’ jest symbolem utrzymywania standardów takich jak zaawansowane technologie produkcji, działania zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju oraz tworzenie wysokiej jakości materiałów budowlanych – dodaje.

 

W celu promowania produktów Colorcoat® na rynku polskim, firma Tata Steel zorganizowała konkurs fotograficzny dla klientów indywidualnych. Celem konkursu jest pokazania, praktycznego zastosowania produktów firmy. Może wziąć w nich udział każdy, kto użył produktów Colorcoat Prisma® lub Colorcoat HPS200 Ultra® do . Wystarczy wysłać zdjęcie swojego dachu. Główną nagrodą jest wycieczka do Londynu/Wielkiej Brytanii. Pozostałe nagrody to iPady oraz iPody. Aby dowiedzieć się więcej i wziąć udział w konkursie wystarczy odwiedzić stronę .

 


Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje