Nowoczesne i trwałe pokrycie dachu firmy Gerard dopasowane do podhalańskiego budownictwa

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Nowoczesne i trwałe pokrycie dachu firmy Gerard dopasowane do podhalańskiego budownictwa

Materiały wykorzystywane w budynkach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej muszą nie tylko spełniać określone warunki techniczne, zapewniając wytrzymałość całej konstrukcji. Powinny także dopełniać jej wygląd poprzez współgranie ze stylem otoczenia.

aktualizacja: 2021-10-13 03:41:01

Wykonane w tradycyjnej, sięgającej lat pięćdziesiątych technologii blachodachówki z posypką z naturalnej skały Gerard AHI Roofing zapewniają wytrzymałość przy jednoczesnym dopasowaniu do wymagań charakteru budownictwa drewnianego. Są cenione przez zakopiańskich architektów, którzy wskazują je jako najkorzystniejszą alternatywę dla tradycyjnego gontu.

Technologia ma znaczenie - pokrycia dachowe Gerard

Dachówki Gerard wytworzone są z wysokiej jakości blachy stalowej, zabezpieczonej antykorozyjnie, aktywną cząsteczkowo warstwą Alu cynku, co daje Około 2,5-krotne wydłużenie jej trwałości, w stosunku do tradycyjnej ocynkowanej blachy. Eliminuje to ryzyko zbyt szybkiego starzenia się materiału czy korozji nawet w budynkach położonych w morskim pasie nadbrzeżnym.

Obustronne zabezpieczenie dachówki warstwą epoksydową daje dodatkowo większą odporność na korozję i uszkodzenia. W produkcji blachodachówek wykorzystywany jest także lakier akrylowy na bazie żywic, dzięki któremu tworzy się szczelna bariera dla wilgoci oraz uzyskiwany jest grunt dla naturalnego pokrycia z kruszywa skalnego. Na koniec blachodachówka zabezpieczona jest ponownie lakierem akrylowym z domieszką algicydów, co z kolei chroni dach przed porastaniem mchem.

Właściwości posypki Gerard

Posypka to naturalne kruszywo skalne, odporne na działanie czynników atmosferycznych. Charakteryzuje się dobrą izolacyjnością akustyczną podczas ulewnego deszczu oraz termiczną w lecie, dlatego rozwiązanie powszechnie wybierane jest przez właścicieli obiektów ekskluzywnych, czy Hoteli. Posypka chroni również dachówki przed uszkodzeniami i zarysowaniami podczas transportu, montażu, czy ciężkiego gradobicia. Posypka z kruszywa skalnego o naturalnym kolorze skały to gwarancja nie-odbarwianego koloru zarówno pod wpływem promieniowania UV, jak i opadów atmosferycznych.

Bardzo dużą zaletą posypki jest także matowa i porowata struktura, dzięki której dach mniej się nagrzewa, zimą natomiast unikamy problemu obsuwania się śniegu z dachu w trakcie odwilży, a w konsekwencji np. obrywania się rynien czy innych uszkodzeń w przypadku gładkich blaszanych pokryć dachowych. Zastosowane kruszywo nie zmniejsza elastyczności dachówki, którą można zaginać i formować, w niemalże każdej temperaturze, nie martwiąc się o wytrzymałość pokrycia, w tym wystąpienie mikropęknięć. Obok niewielkich rozmiarów dachówek daje to pewność wyeliminowania niebezpiecznych naprężeń, wynikających z rozszerzalności stali.

Co więcej, małe moduły oraz symetryczność fali dachówki gwarantują dużą efektywność materiałową i zmniejszenie odpadów do poziomu 3%. Ważną zaletą blachodachówek z posypką jest ich lekkość - 7 kg/1 m2 sprawia, że zastosowanie tej technologii pozwala zbudować dach około 6-krotnie lżejszy od standardowego rozwiązania ceramicznego lub cementowego. Blachodachówka jest też odporna na ogień, co oznacza, że w przypadku pożaru pokrycie może zatrzymać rozprzestrzenianie się płomieni, a jego szczelność uniemożliwia wnikanie pożaru do środka budynku.


Hotel Aries w Zakopanym (fot. Gerard Roofs)

Kompletny system Gerard

Oferowane dachówki można stosować na dachach o minimalnym kącie nachylenia połaci od 13°. Pionowe płaszczyzny mansard i tzw. wole oko nie powodują problemów w ich użyciu. Kolekcja dachówek to siedem różnych modeli - każdy produkowany z tych samych surowców i w oparciu o tę samą technologię. Różnią się natomiast charakterem, dzięki czemu można dopasować je do różnego typu budynków. Wszystkie blachodachówki stanowią kompletny system, wyposażony w gąsiory okrągłe i kalenice, wiatrownice, wywietrzniki dachowe oraz inne elementy, niezbędne do stworzenia kompleksowego pokrycia dachu w jednym stylu.

Całość zabezpieczona pełną 50 letnią gwarancją, która wynika z ponad 60 lat doświadczenia w produkcji.


Dom jednorodzinny w miejscowości Dzianisz (fot. Gerard AHI Roofing)

Dachówki Gerard z posypką - wysoka jakość i funkcjonalność

W 2016 roku blachodachówkę z posypką wykorzystano na dachu budynku jarmarku Nowa Targowica, w Nowym Targu. To największy obiekt z drewna tergo typu na świecie, o łącznej powierzchni dachów całego kompleksu 20.000 m2. Nowoczesne dachówki idealnie pasują do zastosowanego drewna, reprezentacyjnych wejść, krokwi i wsporników. Wewnątrz obiektu w Nowym Targu znajdują się pawilony handlowo-usługowe oraz gastronomiczne, a także duży zadaszony plac handlowo-wystawienniczy. Olbrzymia powierzchnia obiektu, wynosząca na paterze około 1080 m2, sprawia, że również dach ma imponujące rozmiary.

Nie brakuje w nim spadów, okien dachowych i elementów ozdobnych. Całości dopełniają zadaszenia nad wejściami oraz kosze dachowe. Dzięki solidnej pracy cieśli i dekarzy oraz idealnie dopasowanemu pokryciu dachowemu z posypką udało się uzyskać ciekawy efekt. Rozwiązania dostarczone przez Gerard AHI Roofing zapewniają też obiektowi bezpieczną i długotrwałą eksploatację, producent zapewnia bowiem pisemną, 50 letnią gwarancję dla swoich wyrobów, oparta na ponad 60 latach doświadczenia w produkcji.

Wydajniejsze niż gont, trwalsze niż ceramika - niezawodne pokrycia Gerard

Dachówki z posypką Gerard, model Corona, zastosowane w budynku Nowa Targowica, mają niskie koszty eksploatacyjne, bowiem swoją trwałością przewyższają pokrycia ceramiczne, będąc bardziej odporne na uderzenia mechaniczne oraz 7 krotnie lżejsze, a jednocześnie nie wymagają kosztownej impregnacji, jak w przypadku gontu drewnianego, od którego żywotność mają o kilkadziesiąt lat dłuższą. To czyni je ulubionymi produktami inwestorów i właścicieli domów stylizowanych na staropolskie z terenu całego kraju.

Blachodachówka z posypką naturalną Gerard, model Corona nawiązuje do dachów europejskich osadników, którzy zasiedlali Amerykę i tworzyli pokrycia w stylu angielskim, niemieckim i francuskim, a do swoich konstrukcji wykorzystywali cedrowe drewno rozłupywane siekierą. Przypominające gonty dachówki z posypką Gerard Corona już od 30 lat można zobaczyć na tradycyjnych budowlach w Polsce, a na świecie od ponad 60 lat.


GERARD AHI Roofing Kft. Oddział w Poland Sp. z o.o.
Warszawa 02-238, ul. Modularna 3a
www.gerardroofs.pl 

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
5,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje