Remmers IQ-THERM - Inteligentna Termoizolacja Wewnętrzna
Zobacz firmę w innym dziale:
Systemy uszczelniania budynku
Lakiery, bejce, impregnaty do drewna
Lakiery, bejce, impregnaty do drewna
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 68118
Porady od Remmers
Wszystko, co musisz wiedzieć o impregnacji drewna przed pożarem. A boisz się zapytać
Dziś troska o środowisko naturalne i zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejsza, a materiały budowlane odgrywają kluczową rolę w tworzeniu ekologicznej przyszłości. W tym kontekście drewno, jako naturalny i odnawialny surowiec, zdobywa coraz większą popularność w budownictwie.
W jaki sposób zwalczać mikrobiologiczne zanieczyszczenia elewacji?
Kolonie glonów rozwijając się na fasadzie tworzą charakterystyczne, często rozległe zielone plamy, które mają negatywny wpływ na estetykę i funkcjonalność domów, bloków, a także wielu budowli użyteczności publicznej.
Renowacja balkonu, który oszpeca elewację i powoduje zawilgocenie wewnątrz budynku
Zamiast odcinać cały balkon można zdecydować się na kompleksowe uszczelnienie i renowację. Remmers proponuje naprawę żelbetowych płyt wspornikowych oraz wykonanie warstwy spadkowej zaprawami systemu Betofix.
Renowacja antypleśniowa z tynkiem Schimmel-Sanierputz
Remmers Schimmel-Sanierputz przeznaczony jest do nakładania pojedynczymi warstwami o grubości od 20 do 50 mm. Stwardniały tynk jest przepuszczalny dla pary wodnej, ma dobrą zdolność przewodzenia kapilarnego i przyspiesza schnięcie wilgotnych powierzchni. Dzięki niskiemu współczynnikowi przewodności cieplnej ma właściwości termoizolujące.
O czym należy pamiętać używając lakierów UV?
Należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń wykonawczych dla każdego lakieru. Odpowiednie instrukcje techniczne informują między innymi o proporcjach mieszania lakieru i utwardzacza, jak również ew. rozcieńczalnika, o zużyciu na m², o czasie schnięcia oraz o temperaturze lakieru i otoczenia.
Kiedy niezbędna jest dodatkowa ochrona drewna?
Zależnie od trwałości stosowanego gatunku drewna można podjąć decyzję o potrzebie jego dodatkowego chemicznego zabezpieczenia, gdy stosowane jest ono na zewnątrz.
Wilgoć, glony, promienie UV. Jak radzić sobie z naturalnymi wrogami drewna?
Przebieg procesu niszczenia drewna przez wilgoć, siniznę i zgniliznę.