wienerberger System murowania ceramicznych pustaków Porotherm Dryfix
Dane kontaktowe:
22 514 20 20
Plac Konesera 8 03-736 Warszawa
Zobacz firmę w innym dziale:
Dachówki ceramiczne
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 138401
Porady od wienerberger
Na co zwrócić uwagę podczas stawiania ścian jednowarstwowych z ceramiki poryzowanej?
Odpowiedź eksperta: Podstawą domu o wysokiej oszczędności energii są ciepłe ściany, które są gwarancją życia w budynku o zdrowym mikroklimacie. Taki komfort zapewniają pustaki z ceramiki poryzowanej, zwanej również ciepłą, które powstają z połączenia naturalnej gliny z dodatkiem mączki drzewnej i trocin. Wypalone trociny pozostawiają w strukturze cegły mikropory wypełnione powietrzem, które jest bardzo dobrym naturalnym izolatorem ciepła.
Budowa domu - o czym powinien pomyśleć rozsądny inwestor?
Z okazji 25-lecia pierwszych wolnych wyborów w Polsce, podsumowujemy, co zmieniło się w kraju przez te lata w niemal każdej dziedzinie życia. Nie pominięto również budownictwa, które zdecydowanie przeszło istotną metamorfozę w tym okresie. Można powiedzieć, że po latach wzlotów i upadków w tym sektorze, inwestorzy nauczeni na błędach, znacznie rozważniej budują i zaczynają przede wszystkim doceniać rozwiązania trwałe, przyjazne dla środowiska oraz estetyczne.
Na jakim etapie budowy domu można w nim zamieszkać?
Przeprowadzka do nowego domu to ważny moment w życiu rodziny. Gdy budowa domu zbliża się ku końcowi jesienią, warto zamiaszkać w nim jeszcze przed świętami. Czy na pewno zawsze jest to najlepszy czas, by zakończyć budowę domu i zasiedlić nowo zbudowaną siedzibę rodzinną?
Pustaki ścienne - dlaczego opłaca się budowa domu z nowoczesnej ceramiki poryzowanej?
Pustaki ścienne z nowoczesnej ceramiki poryzowanej skupiają w sobie wszystkie najlepsze cechy ceramiki, takie jak wielowiekowa trwałość, naturalność czy akumulacyjność termiczna. Nowoczesna ceramika poryzowana to również gwarancja budowy ciepłego domu.
Łatwy montaż i najwyższa trwałość - ceramiczne stropy prefabrykowane
Ceramiczny strop gęstożebrowy jest jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań do wykonywania tego elementu budynku. Łączy on w sobie zalety trwałego materiału produkowanego na bazie gliny z rozwiązaniami technologicznymi, zapewniającymi łatwy, szybki montaż i najwyższą solidność gotowej konstrukcji. Stanowi też idealne uzupełnienie dla domu, do którego budowy wybrano pustaki i dachówki ceramiczne, cegły klinkierowe.
Z czego będziemy budować domy od 2014?
Od 1 stycznia br. zmieniły się warunki techniczne, jakie powinny spełniać wszystkie nowo powstające budynki. To wynik dostosowywania polskich przepisów budowlanych do wymogów Unii Europejskiej w zakresie obniżania energochłonności obiektów użytkowych i mieszkalnych.
Dlaczego Polacy cenią sobie ceramikę budowlaną?
Niemal połowa Polaków uważa, że zastosowanie ceramiki do budowy domu znacznie podnosi jego wartość - wynika z badania Instytutu Millward Brown przeprowadzonego na zlecenie firmy Wienerberger.
Ściana jednowarstwowa z ceramiki
Przepisy dotyczące ochrony cieplnej w budownictwie mieszkaniowym są coraz bardziej restrykcyjne.