Ruukki Polska Rynny stalowe Siba
Dane kontaktowe:
46 85 81 600
Jaktorowska 13 96-300 Żyrardów
Zobacz firmę w innym dziale:
Blacha dachowa
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 66645
Porady od Ruukki Polska
Blachodachówka w arkuszach czy w modułach? Poznaj odpowiedź
Kompletne systemy dachowe Ruukki znane są z doskonałego połączenia formy, funkcji i nowatorskich rozwiązań technicznych. W ofercie dachów Ruukki znajdują się blachodachówki modułowe, blachodachówki cięte na wymiar oraz blachy na rąbek stojący.
Płaska dachówka czy blacha na rąbek? Co wybrać na dach domu w stylu stodoły?
W ostatnich latach domy w stylu stodoły stały się jednym z najmodniejszych trendów w budownictwie jednorodzinnym. Charakteryzują się one prostą, zwartą bryłą oraz dwuspadowym dachem, który często pozbawiony jest okapów. Minimalistyczne rozwiązania architektoniczne, takie jak ukryte rynny i wysokiej jakości materiały dachowe, nadają tym budynkom nowoczesny i elegancki wygląd. W naszym artykule przyjrzymy się bliżej tej popularnej estetyce, przedstawiając najlepsze rozwiązania konstrukcyjne i materiały, które sprawiają, że domy w stylu stodoły cieszą się coraz większym uznaniem zarówno wśród architektów, jak i inwestorów.
Rynny stalowe - czy to dobry wybór?
Rynny w całym procesie budowlanym mogą się wydawać mało znaczącym detalem, ale właściwy ich wybór ma ogromne znaczenie dla funkcjonalności systemu odprowadzania wody, estetyki budynku oraz jego długoterminowej ochrony. Niewłaściwie dobrane lub zainstalowane rynny mogą prowadzić do poważnych problemów, takich jak przecieki, zalanie piwnic, uszkodzenia elewacji czy osłabienie fundamentów. Wybór solidnych i odpowiednio dopasowanych rynien może zapobiec tym problemom.
Czym kierować się przy wyborze systemu rynnowego?
Wybierając pokrycie dachowe, należy dopasować do niego również odpowiedni system rynnowy. Dobrze dobrany, nie tylko chroni elewację przed zaciekami, odprowadzając wody opadowe i roztopowe z dachu, ale także stanowi estetyczne wykończenie całej bryły budynku.
Czym kierować się przy wyborze blachy dachowej?
Blachodachówka to blacha wytłoczona tak, żeby wyglądała jak dachówka. Na oko podobna, waży 10 razy mniej, zamiast kilkudziesięciu – kilka kilogramów. Rdzeń materiału (grubości 0,4–0,5 mm) stanowi zwykle blacha stalowa, rzadziej lżejsza aluminiowa. Pokrywa się ją wielowarstwowymi powłokami ochronnymi, które zwiększają odporność produktu na korozję, działanie promieni UV, zarysowania i uszkodzenia. Od nich zależy trwałość pokrycia.
Co musisz wiedzieć o dachach ze stali?
Dach stalowy to coś więcej, niż sama blachodachówka. Obejmuje on także podkonstrukcje, systemy rynnowe, elementy bezpieczeństwa dachowego, obróbki blacharskie i wiele innych elementów oraz akcesoriów, które zostały przedstawione poniżej.
Jak należy czyścić stalowy dach?
W normalnych warunkach powierzchnia oczyszczana jest w stopniu wystarczającym przez deszcz, jednak co roku należy usuwać z dachu liście, gałęzie i inne zanieczyszczenia nie spłukane przez deszcz. Każdego roku należy również czyścić kosze dachowe oraz systemy rynnowe.
Jak przygotować dach do zimy?
Właściwe przygotowanie dachu przed nadejściem zimy pozwoli nie tylko uniknąć rozczarowania wiosną, ale również zaoszczędzić czas i pieniądze. Pielęgnacja jest przecież znacznie łatwiejsza niż kosztowny remont pokrycia dachu i wykończenia poddasza.
System rynnowy idealny dla każdego dachu
Systemowi odwodnienia dachu powinno się poświęcać tyle samo uwagi, co wyborowi pokrycia dachowego. Jest on w dużym stopniu narażony na uszkodzenia. Ważne jest więc, aby był wykonany z materiałów trwałych i najwyższej jakości. Taki jest system rynnowy Ruukki.
Dlaczego warto stawiać na zrównoważone budownictwo?
Oszczędność energii w użytkowaniu końcowym, ochrona wartości nieruchomości, sprostanie zaostrzającym się normom prawnym czy reputacja firmy stosującej zrównoważone rozwiązania – to najważniejsze wnioski ze zleconego przez fiński koncern Ruukki badania opinii na temat energooszczędnego budownictwa.