Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Ursa
Budowa domu - na czym warto, a na czym nie warto oszczędzać?
Budowa domu to prawdopodobnie największe przedsięwzięcie w naszym życiu. Wymaga ono odpowiedniego planowania i dobrej organizacji. W trakcie tego procesu pojawia się wiele dylematów związanych z wyborem materiałów i technologii. Jednym z głównych pytań, które warto sobie zadać, jest to, na czym warto, a na czym nie warto oszczędzać w trakcie budowy. Odpowiedź na to pytanie może mieć kluczowe znaczenie dla kosztów eksploatacji domu w przyszłości.
DYNAXO
Jak czyścić płyty gazowe?
Łatwość w zachowywaniu czystości to dla wielu kluczowy aspekt wyboru danego sprzętu kuchennego. Dlatego z roku na rok zwiększa się liczba osób inwestujących w ceramiczne płyty gazowe, które dzięki braku otwartego płomienia, zapobiegają osadzaniu się tłuszczu i zanieczyszczeń na meblach kuchennych. Sam sprzęt jest również wyjątkowo łatwy do utrzymania w czystości – jednak w jaki sposób o niego dbać? Jak w razie zabrudzeń wyczyścić płytę gazową? Na te pytania odpowiada Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK.
Valvex S.A.
Ergonomiczne podłączenie urządzeń grzewczych do instalacji centralnego ogrzewania
Niezawodnym elementem łączącym kotły wiszące z instalacją centralnego ogrzewania są zawory kulowe, proste lub kątowe. Umożliwiają one odcięcie wybranego fragmentu instalacji i spuszczenie z niej znajdującej się tam wody w celu dokonania konserwacji lub remontu. W zależności od rodzaju mogą także zostać użyte w instalacjach dystrybucji wody pitnej lub do podłączenia pomp ciepła i innych urządzeń pracujących w instalacji.
Ultrament
Jak wyczyścić i zaimpregnować powierzchnie wokół domu?
Kamień, klinkier, marmur, granit czy beton, z których wykonuje się przydomowe powierzchnie, to materiały wyjątkowo podatne na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych. Aby zadbać o ich estetyczny wygląd oraz trwałość, warto od razu po zakończeniu sezonu zimowego poddać je gruntownemu czyszczeniu oraz odpowiednio zaimpregnować.
Kärcher Sp. z o.o.
Pianownica - czym się kierować przy wyborze? Jaką wybrać?
Jeżeli chcesz skutecznie pozbyć się brudu z auta, mebli ogrodowych, tarasu i innych powierzchni przy minimalnym nakładzie sił, sięgnij po pianownicę. To narzędzie do wytwarzania i aplikowania silnej piany daje imponujące efekty czyszczenia ze względu na wydłużony czas działania detergentu. Najpopularniejsze są pianownice do myjki ciśnieniowej. Sprawdź, jaką wybrać.
Styropmin
Formowanie spadków dachowych na dachu płaskim
Wybór dachu zazwyczaj jest pochodną wyboru stylu domu. Czasem warto jednak odwrócić kolejność i najpierw zastanowić nad dachem, a potem poszukać odpowiadającego nam projektu. Dach płaski ma bowiem kilka zalet, które w obecnych - wrażliwych na kwestie oszczędności i klimatu - czasach warto wziąć pod uwagę.
Ventox
Jak zapewnić świeże powietrze w pomieszczeniach? Skutki złej wentylacji
Jeśli wentylacja w domu jest nieskuteczna, to wcześniej czy później zdamy sobie z tego sprawę. Z pewnością pojawią się niepokojące symptomy. Żeby zauważyć nieprawidłowości, trzeba mieć jednak minimum wiedzy na ten temat.
EBARA Pompy Polska Sp. z o.o.
Jak wypompować wodę z piwnicy?
Gwałtowne burze przechodzą nad Polską coraz częściej. Wraz z nimi musimy podejmować nowe wyzwania, które stawia przed nami zmieniająca się pogoda, np. walczyć z lokalnymi podtopieniami. Pompa do wypompowania wody z piwnicy będzie pomocnym sprzętem, jeśli nasz dom ulegnie zalaniu. Podpowiadamy, jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się przy wypompowaniu wody z piwnicy, i jak efektywnie podjąć się tego zadania.
Wilo Polska
Ile energii zużywa pompa obiegowa Wilo-Stratos PICO?
Mieszkasz w domu lub masz działkę? Zwracasz uwagę na energooszczędność urządzeń? Denerwujesz się widząc wysokie rachunki za energię elektryczną? Troszczysz się o środowisko? Czy wiesz, że wybierając pompę smart Wilo-Stratos PICO rocznie zużyjesz 40 kWh.
Ventox
Jak działa wentylator łazienkowy z czujnikiem wilgotności?
Łazienka jest miejscem szczególnie narażonym na wilgoć. Nadmiar wilgoci bierze się oczywiście z kąpieli/prysznica, ale szczelna stolarka okienna i wentylacja grawitacyjna mogą utrzymywać ten stan zbyt długo. Doskonałym rozwiązaniem może być zastosowanie wentylatora z czujnikiem wilgotności. W jaki sposób działa?
Kärcher Sp. z o.o.
Co można czyścić parownicą?
Technologia czyszczenia parowego (bez detergentów) choć nie zagościła jeszcze na dobre w polskich domach to okazuje się bardzo pomocna w utrzymaniu higieny. Technologia czyszczenia parowego nie dość, że nie wymaga stosowania czyszczących środków chemicznych, to równocześnie ogranicza zużycie wody wykorzystywanej w pracach porządkowych, a sam czas sprzątania może skrócić nawet o połowę.
Austrotherm
Budownictwo zrównoważone realizowane przy użyciu szarego styropianu
Dane z raportów ONZ za 2020 rok wskazują, że budynki odpowiadają za prawie 40% światowych emisji dwutlenku węgla (2020 Global Status Report for Buildings and Construction: Towards a Zero emision, Efficient and Resilient Buildings and Construction Sector). Niecałe 30% to tzw. operacyjny ślad węglowy czyli taki, który powstaje w trakcie eksploatacji budynków, pozostałe 10% dotyczy zużycia energii niezbędnej do pozyskania surowców, produkcji materiałów budowlanych, ich zabudowy i późniejszej rozbiórki, czyli wbudowanego śladu węglowego.
AFRISO
Grzejniki czy podłogówka? Cieplej w domu z AFRISO
Grzejniki czy podłogówka? To jeden z najważniejszych dylematów, przed którym stajemy w trakcie budowy domu. Które rozwiązanie jest bardziej opłacalne, komfortowe w użytkowaniu i spełni potrzeby domowników?
Termo Organika
Ulga termomodernizacyjna 2023 - nie zapomnij skorzystać z odliczania!
Rozpoczął się okres rozliczeń PIT za rok 2022. Właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych mogą odliczyć od podstawy opodatkowania do 53 tys. zł na wydatki związane z termomodernizacją istniejącego budynku. Uwaga, każdy z małżonków ma swój limit, dlatego małżonkowie mogą odliczyć łącznie 106 tys. zł.
KREISEL Technika Budowlana
Jak kłaść płytki na płytki?
Przy remoncie łazienek, korytarzy często musimy się zmierzyć ze starymi płytkami. Nie zawsze trzeba je usuwać. Jeśli dobrze trzymają się podłoża i jest trochę miejsca można przykleić płytki na płytki. Dzięki temu znacznie przyspiesza się prowadzenie prac.