Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
De Dietrich: Ciepło z gruntu – wybieramy geotermalną pompę ciepła
Słońce, ziemia, powietrze, woda – każdy z tych naturalnych zasobów naszej planety może stać się źródłem energii potrzebnej do ogrzewania domu lub podgrzewania ciepłej wody. Jednymi z najpopularniejszych urządzeń wykorzystujących OZE są gruntowe pompy ciepła. Na jakiej zasadzie działają? Czym się kierować, wybierając konkretny model?
Paroc
Paroc: Poradnik projektanta. Izolowanie zbiorników magazynowych
Zbiorniki stanowią integralny element procesów technologicznych w praktycznie każdej dziedzinie przemysłu. Podobnie jak w przypadku rurociągów, warunkiem ich poprawnej i bezproblemowej pracy jest izolacja, która spełni szereg określonych funkcji. Które parametry są najważniejsze przy projektowaniu izolacji zbiorników przemysłowych? Jak zabezpieczać ściany zbiorników, a jak dachy? Jakich materiałów izolacyjnych użyć?
Akra
Akra: Niedobór wapnia w wodzie pitnej - konsekwencje zdrowotne
W celu pozbycia się osadów powstających podczas ogrzewania wody kupujemy urządzenia zmiękczające czyli usuwające z wody do kanalizacji znaczne ilości wapnia i magnezu niezbędne człowiekowi. Lekarze dietetycy twierdzą, że i bez tego jest ich za mało w polskiej diecie, a najlepiej są przyswajalne z wody. Poniższe wyniki badań pokazują, że lepiej pić wodę badaną przez miejscowy Sanepid, a dzięki magnetyzerom Ecomag mieć czysty czajnik, pralkę, podgrzewacz itd.
Ospel
Jak zapewnić bezpieczeństwo domu i jego mieszkańców?
Idealny dom w trzech słowach? Przytulny, funkcjonalny i bezpieczny. Kwintesencja ciepła domu rodzinnego - marzenie każdego z nas.
Paroc
Paroc: Jak poprawnie projektować dach skośny? Część pierwsza – wentylacja i izolacja termiczna
Dachy skośne to bardzo newralgiczne elementy budynku, gdyż wymagają spełnienia całego szeregu wymagań projektowych. Przyjrzyjmy się kilku z nim, na początek – poprawnej wentylacji i odpowiednim warunkom higienicznym i zdrowotnym, a także właściwej izolacyjności cieplnej przegród oraz oszczędności energii.
Nibco
Sposób montażu instalacji PVC-U i PVC-C
Przed przystąpieniem do klejenia instalacji dla sprawdzenia wymiarów należy wykonać tzw. łączenie "na sucho". Rura powinna swobodnie wchodzić do 2/3 głębokości gniazda złączki.
Ensto Pol
Ensto: Wentylacja zapewnia najlepszy klimat wewnątrz pomieszczeń
Wentylacja w budynku jest możliwa dzięki różnicy ciśnień wytwarzanej w sposób mechaniczny lub naturalny (na skutek działania temperatur i wiatru).
Komin-Flex
Wkłady kominowe jako zabezpieczenie kominów ceramicznych
Warunki nowoczesnego komina najlepiej spełniają podciśnieniowe wkłady kominowe produkcji KOMIN-FLEX wykonane ze stali kwasoodpornych. Wkłady te wprowadzone do tradycyjnych kominów ceramicznych jako wkładka ochronna przejmują funkcję klasycznego komina.
PHP Brabork Sp. z o.o.
Brabork: Jak wybrać odpowiedni sposób ogrzewania?
Zależnie od rodzaju i wielkości pomieszczeń, biorąc pod uwagę indywidualne poczucie komfortu cieplnego można wybrać jeden z dwóch proponowanych przez firmę AIRELEC sposobów ogrzewania:
Glen Dimplex
Jak zredukować koszty ogrzewania i przygotowania c.w.u.?
Pompy ciepła typu split SPLYDRO firmy Glen Dimplex pozwalają nie tylko zredukować koszty utrzymania domu, ale także zapewniają maksymalny komfort przez cały rok.
Podmieszanie w instalacjach wodnego ogrzewania podłogowego
Instalacje ogrzewania płaszczyznowego są bardzo popularne w Polsce. Inwestorzy chętnie sięgają po ten sposób przekazywania energii cieplnej poszukując rozwiązań łatwych w obsłudze, tanich i niezawodnych. Nie wszystkie metody kontroli parametrów instalacji dają równie dobre rezultaty. Przed decyzją o zastosowaniu konkretnego sposobu regulacji temperatury pracy warto wziąć pod uwagę, poza ceną, ich zalety i wady.
Wilo Polska
Porady i wskazówki do doboru pomp do zaopatrzenia w wodę
Dzięki własnej studni lub studni głębinowej można uniezależnić się od drogiej wody użytkowej i dostępnej tylko w ograniczonym zakresie wody deszczowej. Do tłoczenia wody gruntowej i nawadniania większych powierzchni przydadzą się niezawodne i nieskomplikowane pompy Wilo.
Viessmann
Jak zapobiegać przegrzewom?
Każda instalacja solarna, niezależnie od wielkości i przeznaczenia, narażona jest na przegrzanie. Ze zjawiskiem tym mamy do czynienia, kiedy kolektory produkują więcej ciepła niż możemy w danym momencie wykorzystać i dochodzi wtedy do zagotowania się płynu solarnego w instalacji. Często występujące przegrzewy powodują konieczność wymiany płynu solarnego, w wyniku czego zwiększeniu ulegają koszty eksploatacji instalacji.
Brann
Najtańszy model komina dla kotła kondensacyjnego
Kupując kocioł w okazyjnej cenie nie zawsze mamy świadomość, że to nie koniec wydatków. Do podstawowych modeli zazwyczaj trzeba dokupić armaturę, prawdopodobnie dodatkowe sterowanie dla obiegów i system wydechowy. Na koniec jest jak zawsze - miało być tanio a cena rośnie i rośnie.