Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Okno z roletą - bezpieczny duet
Do niedawna zabezpieczenie okna kojarzyło się przede wszystkim z kratami. Na szczęście wiele się w tej dziedzinie zmieniło i dziś osoby, którym zależy na ochronie własnego bezpieczeństwa i dobytku mają do dyspozycji rozwiązania, które nie skazują na blokowanie drogi ewakuacyjnej i nieciekawy efekt wizualny.

Roto: Ciepło tkwi w montażu
Cisza, ciepło i właściwe oświetlenie – to elementy, które w dużej mierze sprawiają, że dom jest komfortowy. Aby sprawnie wkomponować je w prywatną przestrzeń, niezbędne są: szczegółowy projekt architektoniczny, wysokiej jakości materiały budowlane, a także pomoc profesjonalnych wykonawców. Warto pamiętać, że o powodzeniu każdego przedsięwzięcia decyduje poprawny montaż.

Okno na lata - jak je wybrać?
Oferta stolarki okiennej jest dziś bardzo szeroka. Możemy wybierać spośród wielu rozwiązań, różniących się parametrami i ceną. Ważne, aby decyzja o zakupie konkretnego produktu była przemyślana i uwzględniała nasze potrzeby, i specyfikę budynku, w którym zamontowane będą okna. Na co powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę, aby zakupiony wyrób dobrze nam służył i spełniał swoją funkcję?

Rusza nowy program wsparcia termomodernizacji domów jednorodzinnych
Od 2016 roku właściciele domów jednorodzinnych, którzy przeprowadzą termomodernizację mogą liczyć na częściowy zwrot kosztów w ramach nowego programu wsparcia, ogłoszonego przez NFOŚiGW. Łączna pula dofinansowań wyniesie 400 mln złotych.

O krok od ogrodu - wybierz drzwi dla siebie
Salon otwarty na otaczający ogród stanowi niewątpliwą zaletę mieszkania w domku jednorodzinnym, zwłaszcza podczas długich, ciepłych dni. By w pełni wykorzystać jego walory, warto starannie rozważyć jakie drzwi tarasowe będą nam najbardziej odpowiadać - tradycyjne rozwierane czy przesuwne. Wybór dostępnych rozwiązań jest coraz szerszy.

DOBROPLAST: Czy wygląd i jakość mogą iść w parze z ceną?
Wygląd i jakość – wbrew pozorom te dwie ważne cechy nie muszą iść w parze z wysoką ceną. Tak uważa producent okien Dobroplast, dodając, że coraz więcej partnerów kupuje ich okna, ponieważ jakość stolarki i ich wygląd są cenione zarówno przez osoby samodzielnie wykańczające budowę, jak i przez dużych inwestorów.

Budynki powinny stanowić kluczowy element planu UE dotyczącego redukcji CO2
Trwa szczyt klimatyczny COP 21 w Paryżu, gdzie toczą się dyskusje na temat zmian środowiskowych i wyzwań z tym związanych. Według Grupy VELUX zarówno nowe budynki jak i te wymagające remontu powinny odgrywać znaczącą rolę w redukcji CO2 i ograniczeniu zużycia energii.

Energooszczędny dom z dużymi oknami – czy to możliwe?
Duże przeszklenia i okna panoramiczne to bardzo modny element, który króluje w nowoczesnych projektach architektonicznych. Doświetlają wnętrze naturalnym światłem i sprawiają, że dom wygląda naprawdę imponująco. Czy możliwe jest zaprojektowanie energooszczędnego domu z oknami wielkowymiarowymi?

Roto: Jak dobrać okna dachowe do rozmiaru i rodzaju pomieszczenia?
Wybór okien dachowych warunkuje nasze późniejsze poczucie komfortu w domu, w którym będziemy mieszkać. Dlatego decyzja o zakupie stolarki okiennej powinna być przemyślana – kierujmy się przede wszystkim wysoką klasą produktu oraz tym, jak wpłynie ona na polepszenie jakości naszego życia. Jaki rozmiar i rodzaj okna sprawdzi się najlepiej?

Bezpieczne okno w królestwie malucha
Narodziny dziecka potrafią wywrócić do góry nogami świat rodziców. Z czasem, gdy zaczyna ono stawiać pierwsze kroki, ich sypialnia okazuje się niewystarczająca dla całej trójki. Maluch potrzebuje miejsca dla siebie. Organizując przestrzeń z dziecięcych marzeń, należy zwrócić uwagę zarówno na rozwiązania funkcjonalne, jak i względy bezpieczeństwa. Takie cechy powinno posiadać również okno w pokoiku kilkulatka.

Almont System: Oświetlenie ogrodu zimowego
W zależności od roślin zapotrzebowanie na światło jest bardzo zróżnicowane i związane jest z warunkami, w jakich rosną w naturalnym środowisku. Wiadomo jednak, że większość roślin prawidłowo się rozwija dopiero w świetle o natężeniu powyżej 2000 Ix (luksów). Rośliny wyjątkowo światłolubne powinny mieć w ogrodzie zimowym zapewnione oświetlenie o natężeniu od 10 000 do 20 000 lx, natomiast cieniolubne od 5000 do 10 000 lx.

Nicewicz Zakład Stolarski: Klimat mieszkania i jakość powietrza
Wpływ na elementy budowlane zwłaszcza: Drzwi wejściowe zewnętrzne, drzwi przejścia ocienionego w budynkach jednorodzinnych i użyteczności publicznej. Drzwi wejściowe do mieszkań z nieogrzewanych klatek schodowych. Projekty modernizacji i remontów.

Guardian: Zaawansowana technologia napylania powłok
Obecnie, istnieją dwie technologie nanoszenia powłok na szkło. Jedną z nich jest process pyrolityczny (on-line), gdzie powłoki napylane są podczas produkcji szkła float. Drugi proces zachodzi w próżni, już po procesie produkcji szkła (off-line), w urządzeniu magnetronowym (tzw. coater). W zasadzie druga z tych metod, w porównaniu do procesu pyrolitycznego, pozwala na wyprodukowanie bardziej różnorodnych powłok, które charakteryzują się dużo szerszym zakresem parametrów.

Guardian: Technologia produkcji szkła float
W trakcie procesu produkcyjnego szkła za pomocą technologii float, płynne szkło o temperaturze około 1100°C przelewane jest w sposób ciągły z pieca do dużej wanny wypełnionej płynną cyną. Szkło rozlewa się po cynie pokrywając równomiernie jej powierzchnię.

Montaż okien krok po kroku
Prawidłowo przeprowadzony montaż okien MS to klucz do ich późniejszego prawidłowego funkcjonowania. Na fuszerkę nie ma tu miejsca, bo nawet niewielki błąd montażysty często ma olbrzymie konsekwencje dla użytkownika – złe funkcjonowanie okna, przenikanie zimna, wilgoć, a nawet rozwój pleśni. By tego uniknąć, podczas montażu należy ściśle przestrzegać wskazówek specjalistów firmy MS więcej niż OKNA.