Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Stelaże do przyborów sanitarnych, syfony, wpusty

Mądry Polak… przed inwestycją, czyli dlaczego warto planować?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Budowa domu jest jak maraton – odpowiednio się do niej przygotuj. Finansowo i projektowo. Unikniesz wtedy przykrytych niespodzianek, dodatkowych kosztów i zmarnowanych szans na lepsze rozwiązania. Chcesz przecież jak najmniej przeszkód w trakcie budowy, zadowalającego finiszu i spokoju na długie lata. Najwięcej czasu spędzasz nad wstępną dokumentacją i projektem w skali makro. A co z dobrym przemyśleniem elementów mniejszych? Niech nie generują dodatkowych kosztów, a w codziennym użytkowaniu - frustracji!

Od razu nanieś w projekcie!

Coraz częściej do łazienki wybieramy odwodnienie liniowe – w miejsce wanny lub jako dodatkową opcję. Decyzję o nim podejmij już na etapie planowania budowy! Musisz wiedzieć, gdzie będzie umiejscowione. Jego montaż wymaga właściwego podłoża i spadu. Jeśli odpowiednio wcześnie o to zadbasz, licz na szybką i bezproblemową instalację oraz użytkowanie.

Inaczej czeka cię kucie wylanej już posadzki lub stanie w wodzie po kostki podczas kąpieli. Oczywiście są odwodnienia, które – dzięki możliwości regulacji na wielu poziomach – nawet w mało sprzyjających warunkach pozwalają na montaż. Takim produktem jest EasyLine marki Prevex.

Można go regulować w zakresie długości profilu, wysokości odwodnienia i samego syfonu, wysokości ustawienia rusztu czy kierunku montażu. Dodatkowo czyszczenie od góry zapewni ci skuteczne zachowanie higieny, a klasyczny stalowy ruszt – w wersji polerowanej lub szczotkowanej, wizualną satysfakcję.

Sprytne odwodnienia Prevex do wanien i pryszniców - zobacz

Wykorzystuj możliwości!

Uff, dom stoi, czas zabrać się za wnętrze. Niezależnie od tego, czy wymyślasz je sam czy pomaga ci projektant – wykorzystuj każdą możliwość poprawy jego funkcjonalności. W końcu w tym otoczeniu będziesz na co dzień funkcjonował. Liczy się też każdy centymetr przestrzeni.

Oszczędzający miejsce syfon Preloc
Oszczędzający miejsce syfon Preloc

Wykorzystaj go na maksa – w końcu metr domu sporo kosztuje! Od razu stawiasz na ergonomiczne rozwiązania? To, co możesz jeszcze zrobić, to… zajrzeć pod swoją umywalkę w łazience i pod zlew w kuchni! I tam też wybrać mądre rozwiązania oszczędzające miejsce, czas i pieniądze. Wystarczą dobre syfony marki Prevex np. łazienkowy Preloc czy kuchenny Flexloc, P-loc czy Smartloc. Zaprojektowane są tak, aby łatwo i szybko zamontować je… na ścianie.

Flexloc - trwały i kompaktowy syfon kuchenny
Flexloc - trwały i kompaktowy syfon kuchenny

To oznacza, że nie ogranicza nas już zwisający na środku szafki syfon. Bez problemu schowamy w niej wszystkie kosze do segregacji odpadów czy akcesoria łazienkowe. Możemy także wybrać meble bez szpecącej, ziejącej na środku szuflady dziury.

Smartloc - najsprytniejszy syfon kuchenny
Smartloc - najsprytniejszy syfon kuchenny

Oszczędzaj na lepszym!

To, za co na pewno zapłacisz budując czy remontując dom, to robota fachowca. Chyba że część rzeczy robisz sam. Tym bardziej postaw na produkty, których jakości i projektu jesteś pewien! Prevex projektuje swoje tak, aby nie trzeba było ich mozolnie i czasochłonnie montować. Są wstępnie złożone, składają się z minimalnej ilości elementów, mają wmontowane uszczelki.

Jasna instrukcja poprowadzi krok po kroku tych, którzy mierzą się z nimi po raz pierwszy. Ich złożenie trwa chwilę, a bezawaryjne użytkowanie – latami. Produktów Prevex szukaj w marketach budowlanych i hurtowniach instalacyjnych. Bądź mądry – planuj, oszczędzaj, dobrze mieszkaj!

źródło i zdjęcia: Prevex

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum