Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Stelaże do przyborów sanitarnych, syfony, wpusty

Syfony, które pozostawiają dużo miejsca pod zlewem i umywalką

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Umywalki wpuszczane w szafki lub montowane na blacie wyglądają pięknie. Czar pryska jednak kiedy otworzy się drzwiczki lub wysunie szufladę – zamiast umieścić tam ręczniki lub przybory toaletowe, w sporej ich części przechowuje się system odprowadzania brudnej wody. Podobny problem dotyczy kuchni i tego, co kryje się pod zlewozmywakiem. Inżynierowie z firmy Prevex postanowili pochylić się nad tym tematem. I - po kłopocie.

Ergonomiczne syfony łazienkowe

Albert Einstein powiedział kiedyś "Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajdzie się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi". Można przyjąć, że to motto wszystkich wynalazców i modernizatorów. Jakże lepiej wyjaśnić sytuację, w której wszystkim przeszkadza pewien okruch rzeczywistości, aż znajduje się jeden, który go poprawia?

Syfon to niewidoczny element łazienki i kuchni. Schowany w szafce wydaje się nie istnieć, do momentu, w którym próbujemy coś w niej zmieścić. W łazience mogą to być ręczniki, chemia gospodarcza lub przybory toaletowe. Cokolwiek by to nie było, trudno to umieścić w meblu, którego sporą część zajmuje instalacja odprowadzająca wodę.

Z rozmów z klientami, a także z własnych obserwacji narodził się pomysł na rozwiązanie problemu. Syfony produkowane przez firmę Prevex mają teleskopową konstrukcję, która umożliwia różne opcje montażu. Są one regulowane w pionie i poziomie (model PRELOC oszczędzający miejsce), co pozwala na taką instalację, która optymalnie dopasuje je do przestrzeni w szafce, pozwalając na sporą oszczędność miejsca.

Syfony Prevex do kuchni i łazienki - dowiedz się więcej!

Obok modelu PRELOC, interesującą innowacją wśród syfonów łazienkowych poszczycić się może syfon EASYCLEAN, na którego wyczyszczenie wystarczy 20 sekund, bez konieczności rozmontowywania urządzenia.

Syfon EASY CLEAN z oferty Prevex
Syfon EASYCLEAN z oferty Prevex

Syfon, który nie zajmuje zbyt dużo miejsca pod zlewem

Obecnie, gdy ekologiczne priorytety wymagają segregacji odpadów we wszystkich gospodarstwach domowych, każdy centymetr przestrzeni w kuchni, zwłaszcza ten pod zlewozmywakiem, ma ogromne znaczenie. Zamiast plątaniny rur można w tym miejscu umieścić komplet pojemników, które ułatwią zgodny z obecnymi wymogami podział odpadów.

Firma Prevex do wyboru daje nam trzy syfony do kuchni. Pierwszy z nich to nowoczesny SMARTLOC – łatwy w montażu i zajmujący niewiele miejsca, z owalnymi rurami o gładkiej powierzchni. Wyposażony jest w sprytne zamknięcie, dzięki któremu możliwe jest czyszczenie bez rozkręcania.

Syfon SMARTLOCK z oferty Prevex
Syfon SMARTLOCK z oferty Prevex

Drugim modelem syfonu jest P-LOC. To najbardziej uniwersalne z proponowanych przez Prevex urządzeń do kuchni, łączące kompaktowość z doskonałą jakością, gwarantującą bezawaryjne użytkowanie przez lata. Dzięki regulacji w pionie i poziomie, pasuje do wszystkich rodzajów zlewów.

Syfon P-LOC z oferty Prevex
Syfon P-LOC z oferty Prevex

Trzeci model to samoczyszczący FLEXLOC. Jego walorem jest teleskopowa konstrukcja pozwalająca na horyzontalne i wertykalne dopasowanie syfonu do każdego zlewu. Wymienione syfony występują w wersji pojedynczej i podwójnej.

Syfon FLEXLOC z oferty Prevex
Syfon FLEXLOC z oferty Prevex

Producent oferuje do nich szereg akcesoriów, w tym także kielichy odpływowe o różnej średnicy, kolorowe sitka, automatyczne korki czy magnetyczne pokrywki dopełniające estetyczny wygląd zlewu. Co ważne, wszystkie produkty firmy Prevex są zgodne z europejską normą EN-274.

Syfon, który zamontujesz samodzielnie

Zmierzyłeś się kiedyś ze składaniem mebli z jednego z popularnych sklepów o szwedzkim rodowodzie? Udało się? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – zamontowanie syfonu firmy Prevex będzie zdecydowanie łatwiejsze. Dlaczego? A no dlatego, że producent część montażu wziął na siebie, dostarczając praktycznie złożone podzespoły, których złożenie nie wymaga fachowej wiedzy, skomplikowanych narzędzi i bogatego doświadczenia.

Co więcej, na stronie www.prevex.com i na kanale YouTube producenta znaleźć można filmy instruktażowe oraz instrukcje opisowe, które dodatkowo upraszczają montaż syfonu.

źródło i zdjęcia: Prevex

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum