Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Narzędzia

Jak skutecznie sprzątać dom lub biuro? Kilka mądrych rad

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Osoby profesjonalnie zajmujące się sprzątaniem muszą działać szybko i sprawnie, by w krótkim czasie na błysk wysprzątać duże powierzchnie. Korzystając z poniżej zamieszczonych porad ekspertów Kärcher, staniesz się profesjonalistą w dziedzinie sprzątania i bez trudu uporasz się z domowymi porządkami.

Skuteczne sprzątanie: Rada 1 - koło Sinnera

Profesjonaliści w swojej pracy korzystają z tak zwanego „koła Sinnera”, w którym zawierają się cztery czynniki, które mają wpływ na efekty czyszczenia. Znajdują się tam czynniki mechaniczne, temperatura, środki czystości i czas. Jeśli jeden z czynników jest zmniejszony, inny musi wzrosnąć. Przykładowo, jeśli czyścisz gorącą wodą i szczotką przez dłuższy czas, to potrzebujesz mniej środka czyszczącego.

Prawdę mówiąc, środki chemiczne wcale nie są nieodzowne, aby osiągać dobre rezultaty czyszczenia. Na przykład korzystając z połączonej mocy ciśnienia pary i temperatury, jakie gwarantuje parownica SC 3 Easy Fix marki Kärcher, usuniemy nawet uporczywy brud bez stosowania środków chemicznych.

Skuteczne sprzątanie: Rada 2 - najpierw test parownicy na fragmencie podłogi

Czy można nową podłogę umyć za pomocą parownicy? Jeśli nie masz pewności spróbuj zastosować czyszczenie parowe najpierw na małej powierzchni w rogu lub na krawędzi i zobacz, jak materiał reaguje na zastosowana metodę czyszczenia. Jeśli chodzi o czyszczenie tekstyliów, to warto odczekać aż fragment, na którym prowadzony był test wyschnie, bo wtedy będą widoczne ewentualne zmiany koloru czy faktury.

Parownica SC 3 Easy Fix
Parownica SC 3 Easy Fix

Skuteczne sprzątanie: Rada 3 - najpierw odkurzanie podłogi

Idealny sposób zmywania naprawdę istnieje. Oto on: najpierw zabierz z podłogi wszystkie leżące na niej przedmioty i odkurz pomieszczenie. Zacznij zmywanie od krawędzi powierzchni. Czyść cofając się. Zataczając mopem lub korzystając z parownicy Kärcher - dyszą podłogową - ósemki dokładnie wyczyścisz podłogę. Zmywając metodycznie nie musisz się obawiać, że rozniesiesz brud po całym pokoju, jak to ma miejsce gdy bez zastanowienia machamy mopem do przodu i do tyłu. Pamiętaj: przed zmywaniem odkurz dokładnie pomieszczenie za pomocą dobrego odkurzacza, na przykład VC 5 od Kärcher.

Skuteczne sprzątanie: Rada 4 - gumowa rękawica dobra na wszystko

Jeśli chodzi o środki czystości, to mniej znaczy więcej! Idąc tym tropem rozpylaj środek czyszczący nie na sprzątanej powierzchni, ale na ściereczce. W rezultacie środek czyszczący nie spływa i dzięki temu jest bardziej efektywny. Ważne jest noszenie gumowych rękawiczek, gdy pracujemy z środkami chemicznymi. Jest prosty sposób aby nie pozwolić by środek czyszczący podpłynął pod rękawicę. Po prostu zawiń jej krawędź. Wtedy masz pewność, że Twoje ręce pozostaną suche.

źródło i zdjęcia: Kärcher

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum