PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Oświetlenie zewnętrzne, oprawy

Jaka powinna być idealna lampka na biurko?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

Jesień to czas kiedy światła słonecznego zaczyna nam ubywać. Korzystamy ze sztucznego oświetlenia, zwłaszcza do pracy, odrabiania lekcji czy czytania.

Z pomocą często przychodzą nam lampki biurkowe. Główne światło sufitowe niestety nie zawsze jest wystarczające, dlatego tak ważne jest odpowiednie doświetlenie naszego miejsca pracy czy wypoczynku. Ważne jest, aby lampka posiadała jak najszerszy kąt padania światła i giętkie ramię do regulacji, które umożliwia skierowanie światła w dowolną stronę. Dzięki temu zapewnimy sobie dostateczną ilość światła.

Ważne są funkcje dodatkowe. Od lampki możemy oczekiwać możliwości regulacji jasności i wyboru temperatury barwowej. Dostępne są też lampki, które mają wbudowany wyświetlacz z datą, godziną, a nawet budzikiem. Przydatnym rozwiązaniem jest również wbudowane gniazdo USB, dzięki któremu podczas nauki czy pracy naładujemy telefon lub tablet.

Kupując lampkę z niewymiennym źródłem światła należy sprawdzić parametry przed zakupem. Natomiast przy lampce z wymienna żarówką zadbajmy o zakup tej prawidłowej. Zwróćmy uwagę na:

  • temperaturę barwową - najlepsza do nauki jest barwa zimna, pomaga się skupić i nie rozleniwia, do czytania wybierzmy barwę neutralną, wieczorem zdecydowanie przestawmy się na barwę ciepłą.
  • strumień światła - mierzony w lumenach (lm), im wyższa wartość tym mocniejsze światło. Wybierzmy lampki, które mają od 200 do 600 lumenów.
  • migotanie światła - nie wychwycimy go gołym okiem jednak powoduje zmęczenie czy bóle głowy. W wielu żarówkach LED stosuje się sterowniki wysokiej klasy gwarantujące  minimalizowanie migotania.

źródło i zdjęcie: Kanlux

Budujemy Dom maj 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska czerwiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum