Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Ceramika łazienkowa, wanny, kabiny prysznicowe

Kabina prysznicowa Cito. Montaż zaledwie w 15 minut

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

15 minut - tyle czasu potrzeba na zamontowanie kabiny Deante Cito. Bez zbędnego wiercenia i bałaganu, szybko i łatwo. Montowana jest dzięki nowoczesnemu systemowi wytrzymałych klipsów oraz nowatorsko zaprojektowanych klinów.

Kabina Cito jest dostępna w dwóch modelach - kwadratowym i półokrągłym, w wymiarach 80x80 i 90x90 cm przy 190 cm wysokości. Są to kabiny dwudrzwiowe, rozsuwane. Można je zamontować na brodziku lub bezpośrednio na podłodze.

Montaż kabiny prysznicowej Cito - w zasadzie bez użycia wiertarki

Poszczególne elementy kabiny - takie jak profile, rolki oraz elementy maskujące - łączy się bardzo szybko, poprzez mocne dociśnięcie. Koniec z upadającymi śrubkami, podkładkami i uciążliwym wierceniem kolejnych otworów. Właściwie jedynym momentem, w którym należy użyć wiertarki, jest przymocowanie kabiny do ściany - zaledwie w czterech punktach po każdej stronie.

Montaż rolek kabiny prysznicowej

W standardowych kabinach prysznicowych kłopotliwe i czasochłonne jest między innymi dokręcanie rolek drzwi przesuwnych. W kabinie Cito zostało to rozwiązane w prosty sposób - element montażowy jest już zamocowany na szybie i należy tylko wsunąć w niego rolkę. Warto zwrócić uwagę, że zarówno na górze jak i na dole montowane są wytrzymałe, podwójne rolki. Uchwyty w drzwiach także są dokręcane bez użycia narzędzi.

Montaż kabiny prysznicowej Cito marki Deante - krok po kroku

Montaż listew w kabinie prysznicowej

Szybko montuje się również chromowane listwy maskujące, które idealnie przylegają. Klik - i gotowe. Kabina wykonana jest z bezpiecznego szkła hartowanego o grubości 6 mm, co w połączeniu z precyzyjnie dopasowanymi profilami daje stabilność i solidność. Szyby są pokryte od wewnątrz hydrofobową powłoką Active Cover, która odpycha wodę i zabrudzenia, przyspieszając ich spływanie.

W efekcie na ściankach kabiny nie odkłada się kamień, ani nie tworzą się zacieki. To oznacza, że jej czyszczenie jest nie tylko łatwiejsze, ale przede wszystkim dużo rzadziej potrzebne. Warto zauważyć, że powłoka Active Cover, nanoszona w procesie produkcji szkła, jest trwała i nie ściera się tak szybko, jak powłoki nanoszone na gotowy produkt.

źródło i zdjęcia: Deante

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum