Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Okna i drzwi balkonowe z PVC

Bezpieczny dom w wakacje

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2020-07-09

W końcu mamy wakacje, czas na błogi odpoczynek. Czekaliśmy na nie z utęsknieniem i chcemy teraz wolny czas wykorzystać jak najlepiej. Nie zapominajmy jednak by podczas naszej nieobecności zabezpieczyć wcześniej dom czy mieszkanie, nie martwiąc się później o dobytek.

W przypadku podróży, nasze społeczeństwo jest coraz bardziej świadome. Dbamy o dodatkowe ubezpieczenie, sprawdzamy co gwarantuje aktualna polisa, co powinniśmy uzupełnić. W tym roku dodatkowo wymagamy by miejsce wypoczynku (hotel, pensjonat, kemping) spełniało rygorystyczne warunki sanitarne. Ale czy nie zapominamy, żeby przed wyjazdem zadbać o bezpieczeństwo samego domu, żeby podczas naszej nieobecności nie wydarzyło się nic złego.

Sąsiad najlepszą ochroną!

Wszyscy wiemy, że zaprzyjaźniony sąsiad jest na wagę złota. Nie tylko podleje kwiaty, przewietrzy wnętrza, czasami nawet włączy światło na kilka godzin, żeby sprawić wrażenie, że mieszkańcy są na miejscu, a my w tym czasie możemy być spokojni o nasz dobytek.

Jeżeli nie mamy sąsiada co wtedy?

Przed wyjazdem należy sprawdzić czy wszystkie okna i drzwi są zamknięte, najlepiej mieć okna antywłamaniowe z wieloma punktami ryglowania i klamkami z kluczykiem, które są gwarancją, że potencjalni włamywacze będą mieli problem z dostępem. Wygodnym rozwiązaniem, nie tylko na czas urlopu, ale też przez cały rok jest system efektywnej wentylacji effiAIR z oferty marki OKNOPLAST.

Dzięki effiAIR okno prócz standardowego otwarcia na oścież możemy także odstawić co znaczy, że po przekręceniu klamki w górę pomiędzy ramą okna, a skrzydłem na całym obwodzie powstaje sześciomilimetrowa szczelina. Dzięki temu zapewnimy ciągły dopływ świeżego powietrza do środka i nie dochodzi do zawilgocenia ścian.

Do wnętrza nie dostają się hałasy oraz owady, a straty energii ograniczone są do minimum. Niepodważalną zaletą jest to, że podczas odstawienia okno zachowuje klasę bezpieczeństwa RC2. Funkcjonalność ta mogła powstać za sprawą zamontowania w oknie specjalnego okucia Winkhaus co dało nam nowy wymiar efektywnego wietrzenia przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa.

Technologia smart dom - steruj oknami, drzwiami, światłem z dowolnego miejsca

Na koniec możemy przygotować dom z pomocą nowoczesnych technologii i smartfonem, z dowolnego miejsca na świecie, zamykać i otwierać okna, zapalać światło i zasuwać rolety międzyszybowe lub rolety zewnętrzne. Dzięki temu niepożądani goście będą mieli wrażenie, że w domu cały czas ktoś jest.

źródło i zdjęcie: Oknoplast

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum