Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy odwodnień i drenażu

Jaki odpływ zamontować w kabinie prysznicowej bez tradycyjnego brodzika?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut

W nowoczesnej łazience stosuje się nowoczesne rozwiązania – jednym z nich jest funkcjonalna i modna kabina prysznicowa bez brodzika. Chcąc wykorzystać ją w swoim domu, warto poświęcić więcej uwagi kwestii doboru i montażu odpowiedniego odpływu. Firma KESSEL, będąca liderem w sektorze odwodnień, ma w ofercie szereg produktów do różnych zastosowań.

Odpływ prysznicowy w posadzce

Wygodna w użytku, nowoczesna, optycznie powiększająca przestrzeń kabina prysznicowa bez brodzika to marzenie wielu osób urządzających lub remontujących łazienkę. Z jego realizacją nie będą mieli problemu ci, którzy dopiero projektują swój dom - na tym etapie można z łatwością przygotować łazienkę do montażu odpływu w podłodze.

Ultraflat 54 i Ultraflat 79 - wpusty łazienkowe o minimalnej wysokości zabudowy

Niestety, nie jest to już tak łatwe w łazienkach w blokach - tutaj instalacja kabiny prysznicowej bez brodzika wymaga najczęściej poważniejszego remontu, w tym skuwania podłogi w celu umieszczenia w niej odpływu. Jednak nawet to nie gwarantuje, że jego montaż będzie możliwy - największą przeszkodę stanowi najczęściej niewystarczająca grubość stropu. Na szczęście nie oznacza to, że musimy zrezygnować z kabiny bez brodzika - w tej sytuacji z pomocą przychodzą odpływy łazienkowe o minimalnej wysokości zabudowy.

Ultrapłaski wpust łazienkowy Ultraflat 54 - do zabudowy w cienkiej podłodze
Ultrapłaski wpust łazienkowy Ultraflat 54

Jeśli grubość stropu jest na tyle niewielka, że nie pozwala na zamontowanie przeciętnego odpływu podłogowego, można zastąpić go np. nowym wpustem łazienkowym Ultraflat 54 lub Ultraflat 79 z oferty KESSEL. Liczba w nazwie oznacza wysokość korpusu bez nasadki.

Nowe wpusty podłogowe stworzone zostały do użytku w nowo budowanych obiektach oraz do stosowania przy remontach w już istniejących budynkach. Dzięki kompaktowej konstrukcji nadają się szczególnie do natrysków bezprogowych.

Wpusty Ultraflat mają boczny odpływ, wyjmowany syfon montowany w nasadce oraz, w zależności od modelu, dołączoną do kompletu lub już fabrycznie zamontowaną matę. W ten sposób możliwe jest wykonanie uszczelnień alternatywnych przy spełnieniu najwyższych wymagań klasy wodoszczelności W3 według DIN 18534-1, dzięki czemu wpust Ultraflat jest odpowiedni również do zabudowy w obiektach przemysłowych. Mimo niewielkiej wysokości zabudowy wpust podłogowy Ultraflat jest w pełni funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu.

Odpływ liniowy Linearis Compact

Odpływ liniowy Linearis Compact to estetyczna alternatywa dla klasycznych wpustów podłogowych. Cechą szczególną tego odpływu jest niezawodna, a jednocześnie kompaktowa konstrukcja umożliwiająca zabudowę w płytkich posadzkach (minimalna całkowita wysokość zabudowy 80 mm).

Prysznicowy odpływ liniowy Linearis Compact z oferty KESSEL
Odpływ liniowy Linearis Compact

Dwustronną pokrywę ze stali nierdzewnej można wypełnić płytkami ceramicznymi zastosowanymi na posadzce pomieszczenia, dzięki czemu, rozwiązanie stanie się niemal niewidoczne umożliwiając zachowanie spójnej aranżacji pomieszczenia.

Wyjmowane, łatwo dostępne sitko pozwala szybko i bez kłopotu usunąć nagromadzone włosy i zanieczyszczenia. Aby zapobiec wydostawaniu się nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji na skutek wysychania syfonów (sytuacja spotykana w pomieszczeniach rzadziej używanych lub z ogrzewaniem podłogowym) można zastosować tzw. syfon suchy Multistop.

Odpływ ścienny SCADA alternatywą dla wpustu łazienkowego i odpływu liniowego

Ciekawe rozwiązanie łazienkowe stanowi odpływ ścienny KESSEL Scada, który udowadnia, że design i funkcjonalność z powodzeniem mogą iść ze sobą w parze. Miłośnicy minimalistycznego wzornictwa absolutnie nie będą zawiedzeni.

Odpływ ścienny KESSEL Scada stanowi odzwierciedlenie nowoczesnego podejścia do projektowania praktycznych elementów wykończeniowych. Dopracowanie pod względem technicznym idzie tu w parze minimalistyczną formą, którą można urozmaicić podświetleniem LED kreującym w łazience wyjątkową atmosferę. Odpływ zamontowany w ścianie nie zakłóca układu płytek na podłodze i w jeszcze mniejszym stopniu ingeruje w aranżację pomieszczenia, szczególnie przy zastosowaniu wariantu do wypełnienia płytką.

Odpływ ścienny KESSEL Scada
Odpływ ścienny KESSEL Scada

Odpływ ścienny KESSEL Scada można elastycznie dopasować do każdego typu zabudowy. Minimalna całkowita wysokość zabudowy odpływu wynosi zaledwie 80 mm, a więc nadaje się świetnie nie tylko do wykończenia nowych przestrzeni prysznicowych, ale i do zastosowania przy remontach lub renowacji pomieszczeń.

Instalacja możliwa jest w ścianie murowanej, w płycie gipsowej oraz za pomocą gotowego modułu podłogowego z fabrycznie wykonanym spadkiem. Istnieją także trzy warianty podłączenia odpływu: z przodu oraz z boku - po prawej lub po lewej stronie. Płynna regulacja wysokości za pomocą nóżek montażowych zapewnia komfortowy montaż i perfekcyjne zlicowanie odpływu z warstwą wykończeniową ściany i posadzki. Wyjmowany syfon umożliwia bezproblemowe utrzymanie wpustu w czystości.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Odpływ ścienny KESSEL Scada stanowi zatem efektowny, uniwersalny i funkcjonalny produkt do wyposażenia każdej łazienki, bez względu na zastane warunki budowlane.

Jak poradzić sobie ze zjawiskiem wysychania wpustów łazienkowych i nieprzyjemnych zapachów?

Problem wysychania odpływów i wydobywania się z nich nieprzyjemnych zapachów jest bardzo częstym problemem w przypadku łazienek rzadko używanych np. przeznaczonych dla gości oraz łazienek z ogrzewaniem podłogowym. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest montaż w odpływie suchego syfonu np. Multistop

Zasada działania suchego syfonu KESSEL Multistop
Zasada działania suchego syfonu: syfon posiada klapkę, która otwiera się samoczynnie podczas przepływu ścieków i pozwala na ich swobodny odpływ. Następnie klapa powraca do pozycji podstawowej (zamkniętej) i zapobiega w ten sposób przedostawania się nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji.

Syfon ten można zamontować w już zabudowanych odpływach - wystarczy wyjąć z odpływu syfon wodny i w jego miejsce włożyć syfon Multistop.

źródło i zdjęcia: Kessel

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum