Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Farby, emalie, systemy dekoracyjne

Stwórz ponadczasową aranżację kuchni

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

Stworzenie ponadczasowego wystroju kuchni nie wymaga wyszukanych produktów i dużych nakładów finansowych. Kluczem do udanej aranżacji mogą być kolory - jeśli zostaną odpowiednio dobrane, pomieszczenie nabierze świeżego i zarazem uniwersalnego charakteru, bez przeprowadzania większego remontu.

Barwy złamane, szczególnie te z domieszką szarości, to wyrafinowana, ale zarazem uniwersalna baza dla wystroju mieszkania. Świetnie wyglądają bowiem w monochromatycznych zestawieniach i są świetnym tłem dla pozostałych kolorów.

Odcienie pokrewne szarości spajają całość wystroju, będą więc świetnym wyborem do aranżacji kuchni, która ma wyglądać modnie przez długie lata.

Na kuchennych szafkach sprawdzi się na przykład nasycony N439 Abyss z palety Tikkurila. Łącząc go z delikatnymi ciepłymi tonami osiągniemy orginalne rozwiązanie kolorystyczne. Minimalistyczny, a zarazem trójwymiarowy efekt stworzymy stosując ten sam kolor nie tylko na frontach, ale i uchwytach mebli. Warto zastosować jeszcze roślinne akcenty, które nadadzą kuchni lekkości i harmonii.

Trwałe materiały

Planując metamorfozę, pod uwagę trzeba również wziąć trwałość farb, aby dobrze wyglądały także za kilka lat.  Ma to szczególne znaczenie w przypadku powierzchni narażonych na działanie wilgoci, częste zabrudzenia i czyszczenie.

Ściany najlepiej pomalować farbą charakteryzującą się podwyższoną odpornością na zabrudzenia, zmywanie i szorowanie na mokro, np. farbą z linii Tikkurila Optiva. Pozwoli ona utrzymać ściany w czystości, bez obaw o nieestetyczne przetarcia.

Do malowania szafek najlepiej nada się produkt z rodziny Tikkurila Everal. Wodorozcieńczalna emalia, dostępna w trzech stopniach połysku, ma piękny kolor i jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć czy podwyższoną temperaturę.

źródło i zdjęcia: Tikkurila

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum