PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Baseny, zadaszenia

Własne spa w domu lub ogrodzie – na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia radzi Meadow Group

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut

Własny basen lub jacuzzi nie musi pozostawać jedynie w sferze marzeń. Firma Meadow Group Polska jako jedyny polski dystrybutor kanadyjskiej marki Hydropool oferuje urządzenia, które dzięki zastosowanym w nich technologiom sprawią, że zarówno instalacja, jak i użytkowanie własnego minibasenu lub basenu z przeciwprądem wody nie sprawi najmniejszych problemów.

Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy zdecydujemy się na stworzenie własnej domowej strefy relaksu w domu lub w ogrodzie?

Miejsce i montaż
Należy oczywiście pomyśleć o przygotowaniu miejsca, w którym zostanie zainstalowane urządzenie. Jeżeli dany model ma stać na powierzchni, trzeba jedynie zadbać, aby była ona równa. Dla realizacji, która będzie montowana w zagłębieniu, Meadow Group przygotuje dla klienta rysunki techniczne, zgodnie z którymi powinno zostać przygotowane miejsce pod osadzenie konkretnego urządzenia.

Po stronie klienta zostaje jeszcze tylko jeden wymóg – powinien on przygotować kabel zasilający. Również w tym wypadku Meadow Group przygotuje odpowiednie wytyczne. Urządzenia Hydropool działają w obiegu zamkniętym, dlatego też przed instalacją nie trzeba doprowadzać kanalizacji ani bieżącej wody. Ponadto montaż jest łatwy i szybki, gdyż nie ma potrzeby budowania dodatkowego pomieszczenia technicznego.

Sam fakt czy dany model ma być zainstalowany w pomieszczeniu czy na dworze nie jest szczególnie istotny. Zarówno z realizacji wewnętrznych, jak i zewnętrznych można korzystać przez cały rok.

W minibasenach i basenach z przeciwprądem wody Hydropool wykorzystano unikatowe technologie, dzięki którym użytkowanie urządzeń jest niezwykle proste


Obsługa urządzenia
Kolejnym aspektem, który trzeba rozważyć, jest łatwość obsługi urządzenia. Nie każdy lubi czytać grube i zawiłe instrukcje obsługi, myśleć o tym, jakie kombinacje przycisków odpowiednio regulują pracę urządzenia czy też martwić się o częstą wymianę wody.

Z tego też powodu należy przyjrzeć się poszczególnym produktom pod kątem zastosowanych w nich rozwiązań technicznych i zastanowić się, czy rozwiązania te nie tylko ułatwią korzystanie z naszej atrakcji wodnej, ale też zagwarantują niezawodność i bezpieczeństwo. W minibasenach i basenach z przeciwprądem wody Hydropool wykorzystano unikatowe technologie, dzięki którym użytkowanie urządzeń jest niezwykle proste.

Cykle filtracji wody, praca pomp, temperatura oraz oświetlenie są regulowane za pomocą prostego w obsłudze panelu sterowania. Dzięki opatentowanemu systemowi podwójnej, ciśnieniowej filtracji Self Clean Plus w zaledwie 15 minut cała woda zostaje przefiltrowana.

Wbudowany system oczyszczania dna eliminuje wszelkie cięższe zanieczyszczenia, sprawiając, że pod stopami nie zbierają się piasek, owady czy zużyty naskórek, co jest niestety spotykane w konwencjonalnych rozwiązaniach.  Dodatkowo system ozonowania w połączeniu z praktycznym dozownikiem środków uzdatniających zapewnią odpowiednie natlenienie i czystość wody.

Wymiana wody również nie będzie problemem – wystarczy zmieniać ją średnio dwa razy w roku. Co więcej, dzięki technologii Quick Drain jest ona wypompowywana automatycznie.

Koszty
Należy zdawać sobie sprawę, że sam zakup urządzenia nie będzie ostatecznym kosztem poniesionym w związku z realizacją własnego spa. Dlatego warto się zastanowić, czy kupując tańsze urządzenie nie zaoszczędzimy tylko pozornie. Może bowiem okazać się, że koszty użytkowania i utrzymania urządzenia szybko pochłoną zaoszczędzoną sumę.

Do najważniejszych czynników wpływających na wysokość kosztów należą zużycie energii elektrycznej, stosowanie środków chemicznych do uzdatniania wody oraz częstotliwość jej wymiany.

Double Thermal Loc – system podwójnej termoizolacji wykorzystujący właściwości fizyczne odpowiednio zastosowanych folii termicznych (system ten wykorzystywany jest m.in. przez NASA w skafandrach dla astronautów) wraz ze specjalną, twardą pokrywą o grubości 10 cm – zastosowany w urządzeniach Hydropool, utrzymuje odpowiednią temperaturę wody, sprawiając, że zużycie energii zostaje ograniczone do niezbędnego minimum.

Kalifornijski Instytut Energetyczny przyznał produktom firmy Hydropool tytuł „Evergeen” potwierdzający najniższe zużycie energii.

Własne jacuzzi niewątpliwie pomoże odetchnąć po ciężkim dniu

Funkcjonalność
Przy wyborze urządzenia pomyślmy też, dla ilu osób ma być przeznaczone i do czego przede wszystkim ma nam służyć: czy wyłącznie do relaksu, czy może chcemy w nim ćwiczyć i dbać o formę.

Własne jacuzzi niewątpliwie pomoże odetchnąć po ciężkim dniu. Warto się jednak dowiedzieć, ile rodzajów masażu oferuje dany produkt. W minibasenach Hydropool można skorzystać nie tylko z kąpieli perełkowej, kąpieli aromatycznej, masażu podwodnego, natrysków stałych i ruchomych, ale przede wszystkim z opatentowanego systemu masażu całego ciała Versa Massage.

Z kolei swim spa, czyli basen z przeciwprądem wody będzie doskonałym połączeniem funkcji minibasenu z hydromasażem oraz basenu, w którym można między innymi pływać, ćwiczyć czy grać w siatkówkę.
    
Jak widać warto poświęcić trochę czasu na rozważenie powyższych aspektów, aby jak najlepiej wybrać urządzenie dostosowane do naszych potrzeb i cieszyć się z własnej domowej strefy relaksu.

W CELU UZYSKANIA DODATKOWYCH INFORMACJI ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NASZYMI EKSPERTAMI     
WWW.HYDROPOOL.PL

Źródło i zdjęcie: Meadow Group Polska

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum