Ograniczenia technologiczne
- Maksymalna wysokość całkowita łuku:
W profilach standardowych wynosi 2100 mm.
W przypadku profili lakierowanych drewnopodobnie – 1700 mm. - Minimalne promienie gięcia: Dla każdego kształtownika określone są minimalne promienie gięcia. Zamówienia poniżej tych wartości wymagają zgody Klienta, a jakość wykonania nie jest gwarantowana.
- Pełne koła i promienie gięcia: Przy promieniu poniżej 500 mm zaleca się wykonanie łuku jako dwóch półkół o promieniu 180 stopni.
- Luz przy pakietach szklenia: Przy łukach o promieniu poniżej 900 mm konieczny jest dodatkowy luz 2 mm w pakiecie szklenia.
- Długość łuku: Łącznie z naddatkami nie może przekraczać długości fabrycznej kształtownika. Maksymalna długość łuku dla giętych rygli i słupów fasadowych to 3000 mm (gwarantowana jakość).
- Naddatek technologiczny: Minimalny naddatek to 800 mm.
- Dwukolorowe profile: Gięcie profili w dwukolorze (wood colour + ral) jest niewykonalne.
Nakładanie anody
Anodowanie profili giętych odbywa się na odpowiedzialność Zamawiającego. Efekt końcowy łuków anodowanych nie jest gwarantowany, co należy uwzględnić przy planowaniu projektu.
Gięcie profili aluminiowych to złożony proces z wieloma ograniczeniami technologicznymi. Przed rozpoczęciem prac należy dokładnie zapoznać się z wymaganiami technicznymi i uzyskać zgodę na realizację zamówień odbiegających od standardowych specyfikacji. Pamiętaj o dodatkowych luzach przy pakietach szklenia i odpowiednich naddatkach technologicznych.
Stosując się do tych wytycznych, masz pewność, że gięcie profili aluminiowych zostanie wykonane prawidłowo i zgodnie z najwyższymi standardami jakości.
źródło i zdjęcia: ALIPLAST