PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Kleje do parkietów, wykładzin, tapet

Jak dobrać klej do tapety?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kleju do tapet? Jaki klej do tapet sprawdzi się najlepiej?

Pierwszym aspektem jaki należy brać pod uwagę wybierając odpowiedni klej do podklejenia tapety jest materiał z jakiego jest ona wykonana.

Wyróżnia się zatem kleje, najlepiej współpracujące z właściwościami danego materiału, a zatem kleje do tapet: winylowych, papierowych, lateksowych, flizelinowych, a także do tych wykonanych włókna szklanego itp.

Na rynku, dostępne są także kleje uniwersalne, które działają prawidłowo z wieloma rodzajami tapet np.: takie, które można zastosować do przeklejenia tapety winylowej oraz papierowej.

Przy doborze odpowiedniego kleju do tapety warto zwrócić uwagę na jej grubość i twardość, bowiem im grubsze i twardsze, tym gęstszy powinien być klej.

Gdy już dobierzemy klej do odpowiedniej tapety, sprawdźmy jego właściwości opisane przez producenta na opakowaniu. Jest to szczególnie przydatne przy określaniu pojemności, na jaką powinniśmy się zdecydować, ponieważ w opisie znajdują się zwykle
wskazówki dotyczące jego zużycia.

Dodatkowo warto dokładnie oszacować powierzchnię, jaka będzie tapetowana oraz prawidłowo zaplanować czas jakiego wymaga dany klej na przygotowanie go do aplikacji.

Ostatnim aspektem jaki należy mieć na uwadze, jest skład kleju, a co za tym idzie jego jakość. Kleje do tapet wysokiej jakości powinny zapewniać idealne przyleganie, a także pomóc w uzyskaniu perfekcyjnie gładkiej powierzchni tapety.

źródło i zdjęcia: Grupa Pronicel S.A.