PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Kostka brukowa, tarasy, obrzeża

Na co należy zwrócić uwagę wybierając płyty betonowe na nawierzchnię tarasu?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

Taras już dawno stał się integralną częścią budynku, dlatego znakomicie harmonizuje z designem części mieszkalnej, często stanowiąc jej przedłużenie i tworząc z nią aranżacyjną całość. Dzięki szerokiemu wzornictwu i całemu spektrum rozmiarów betonowych płyt tarasowych, klienci mogą wybierać warianty, które są w stanie sprostać estetycznym oczekiwaniom każdego nabywcy.

Do wyboru są płyty nawiązujące wyglądem do szlifowanych marmurów i granitów, płyty o wyjątkowych perłowych kolorach metalic color, a dla osób lubiących inspiracje naturą dostępne są imitacje trawertynu, piaskowca lub deski ogrodowej.

Aktualne trendy architektoniczne promują płyty wielkoformatowe o rozmiarach 40×60 cm, 40×80 cm, 60×60 cm czy 80×80 cm. Prostokątne i kwadratowe elementy mogą być układane w sposób liniowy lub mozaikowy, tworząc na podłożu niesztampowe kompozycje przyciągające wzrok gości. Najlepszym wyborem będą płyty o grubości 4 cm, które umożliwiają zabudowę tarasu "na gruncie".

Jest to metoda tania i bardzo trwała ze względu na brak konieczności wykonania podkładu betonowego, izolacji przeciwwilgociowej, zastosowania kleju mrozoodpornego oraz szczelnej fugi cementowej, jak to mam miejsce w przypadku klasycznych płytek ceramicznych.

Warto także zwrócić uwagę na to, czy płyty tarasowe posiadają powłokę ochronną typu Perlon® Lamino®, która jest łatwo zmywalna i odporna na zabrudzenia użytkowe typu kawa, wino, herbata powstające w trakcie eksploatowania naszego tarasu.

źródło i zdjęcia: BRUK-BET