PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Ceramika łazienkowa, wanny, kabiny prysznicowe

Co powinna mieć wygodna wanna? Akcesoria i rozwiązania, które podnoszą komfort kąpieli

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Ergonomiczne oparcie, odpowiednia wielkość, podłokietniki, zagłówki i uchwyty - sprawdź, co jeszcze powinna mieć naprawdę wygodna wanna.

Na jakie cechy wanny powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli lubimy długie kąpiele i chcemy, żeby były maksymalnie relaksujące?

Ergonomiczne oparcie

Podczas kąpieli relaksujemy się głównie w pozycji półleżącej, dlatego ważne jest, by nasze plecy były podparte na całej długości, również w odcinku lędźwiowym. Sprawdźmy, czy model wanny, który chcemy kupić, ma ergonomiczne podparcie.

Detale podnoszące komfort 

Warto zwracać uwagę na detale decydujące o komfortowym wypoczynku, takie jak wsparcie dla dłoni i przedramion w postaci podłokietników. To praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się też przy czytaniu w wannie.

Nowoczesny design

Wanna musi być nie tylko wygodna, ale również ładna. W końcu nie wymienimy jej szybko. Jeśli postawimy na nowoczesny, wysmakowany design, możemy mieć pewność, że nasza wanna będzie ozdobą łazienki na dłużej.

Odpowiednia wielkość

Pamiętajmy, że wanna ma służyć wszystkim członkom rodziny. Jeśli wybierzemy większy jej rozmiar, np. 180 cm x 80 cm, nawet wysocy domownicy będą mogli cieszyć się odprężającą kąpielą i swobodnie wyprostować nogi w wannie.

Wanna Lazy
Wanny wykonane z akrylu mają gładką powierzchnię, która jest przyjemna w dotyku, a do tego szybko nagrzewają się i wolno stygną 

Praktyczne rozwiązania

W mniejszych łazienkach warto połączyć funkcję prysznica i wanny. Przemyślane rozwiązania, takie jak pionowo poprowadzona ściana przy odpływie, czy możliwość wyboru strony umieszczenia przelewu, tworzą wygodną strefę prysznicową w wannie.

Walory zmysłowe

Wanny wykonane z akrylu mają gładką i przyjemną w dotyku powierzchnię. Szybko się nagrzewają i wolno stygną, co pozwala na jeszcze dłuższe kąpiele w ciepłej wodzie.

Dodatkowe akcesoria

Dodatki w postaci zagłówków czy uchwytów wyraźnie podniosą komfort codziennego użytkowania wanny. Dla jeszcze lepszego relaksu warto zastanowić się nad uzupełnieniem wanny o system hydromasażu.

Wanna Lazy z systemem hydromasażu
Wanna Lazy z systemem hydromasażu

Odpowiedni model wanny

Lazy jest prostokątną, akrylową wanną z podłokietnikami, przeznaczoną do zabudowy. Jest dostępna w rozmiarze 180 cm x 80 cm, w wersji z przelewem umieszczonym po prawej i lewej stronie oraz z przelewem standardowym.

Ma nowoczesny design - jej rant ma tylko 2 cm. Do wanny można dopasować parawan nawannowy oraz panel akrylowy. Można dobrać do niej systemy hydromasażu AIR oraz FLOW. Wanna Lazy dostępna również w wersji PLUG&PLAY.

Źródło i zdjęcia: Riho

Budujemy Dom wrzesień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska październik 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum