Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Jak klimatyzacja wpływa na wilgotność powietrza w domu?

Jakość powietrza w w miejscu, w którym przebywamy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, a jego wilgotność przekłada się na odczuwaną przez nas temperaturę i na ilość alergenów, które pojawiają się w powietrzu. Jak zadbać o optymalną wilgotność powietrza i jak wpływa na nią klimatyzacja?

Jak klimatyzacja wpływa na wilgotność powietrza w domu?
Daikin Airconditioning Poland Klimatyzatory
www.daikin.pl
Daikin Airconditioning Poland Klimatyzatory
Dane kontaktowe:
22 319 90 00
Krakowiaków 36, 02-255 Warszawa
Zobacz firmę w innym dziale: Pompy ciepła

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Wielu osobom klimatyzacja kojarzy się przede wszystkim z miesiącami letnimi. Pozwala wtedy na skuteczną walkę ze skutkami upału, a praca w pomieszczeniu, które nie jest w nią wyposażone, potrafi być prawdziwą udręką.

Współczesne klimatyzatory to jednak urządzenia, które nie tylko chłodzą powietrze, ale też je ogrzewają. Klimatyzatory mogą też służyć do walki z uporczywą wilgocią oraz dbać o czystość powietrza w naszym domu. Mają zastosowanie przez cały rok.

Multi Split
Urządzenie Multi Split, które chłodzi i ogrzewa do pięciu pomieszczeń - do jednej jednostki zewnętrznej można przyłączyć aż pięć jednostek wewnętrznych dowolnego typoszeregu lub stylu

Stwórz dobry mikroklimat wokół siebie

Wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie ma nie tylko temperatura otaczającego nas powietrza, ale też jego wilgotność i czystość. Wszystkie te czynniki składają się na jakość powietrza w domu lub w biurze, która ma bezpośredni wpływ efektywność naszej pracy.

Odpowiednia temperatura dla człowieka w miesiącach letnich wynosi 23-24ºC przy ok. 50% wilgotności. Może ją zapewnić tylko odpowiednia klimatyzacja do domu.

Przy dużych upałach nie należy jednak zbytnio przesadzać z mocą chłodzenia. Nie powinniśmy ustawiać naszej klimatyzacji domowej na zbyt niską temperaturę. Przekroczenie różnicy 6-7ºC między temperaturą na zewnątrz a tą, która panuje w naszym domu, może odbić się na naszym zdrowiu. Łatwo wtedy o choroby układu oddechowego.

Jak wilgotność powietrza wpływa na odczuwanie temperatury?

Nie tylko sama temperatura ma wpływ na odczuwany upał lub mróz. Bardzo istotna jest również wilgotność otaczającego nas powietrza - im jest mniejsza, tym lepiej znosimy skwar i lepiej funkcjonujemy.

W miesiącach zimowych niska wilgotność pozwala lepiej radzić sobie z mrozami - odczuwalna temperatura jest wtedy wyższa niż przy wysokiej wilgotności.

Dobry klimat w domu
Wilgotność powietrza i jego czystość wpływają m.in. na efektywność naszej pracy w domu lub w biurze, a także na dobry i zdrowy sen

Jak klimatyzacja wpływa na wilgotność powietrza?

Klimatyzacja wpływa na wilgotność powietrza w domu, w którym jest zainstalowana. Schładzanie powietrza jest związane z wykraplaniem pary wodnej z jego składu. Powoduje to spadek jego wilgotności.

Zjawisko to nie musi wiązać się z przesuszeniem powietrza. Pamiętajmy, że okresem wzmożonej pracy klimatyzatorów są miesiące letnie. W tym czasie, w wyniku częstych opadów, a także problemów z wentylacją, wilgoć jest częstym problemem w naszych domach. Klimatyzator jest skutecznym narzędziem do walki z nią.

Gdy problemy z przesuszeniem powietrza występują w naszym domu, warto zaopatrzyć się w urządzenie pozwalające na regulację wilgotności. Klimatyzator pobiera z powietrza optymalną ilość wilgoci i nie pozwala na niekorzystny spadek jego parametrów, a w konsekwencji - na przesuszenie powietrza.

Wybierz odpowiedni klimatyzator

Odpowiedni system klimatyzacji do domu powinien mieć stałe, kluczowe parametry. Bardzo ważne jest dobranie mocy urządzenia do powierzchni, w której będzie pracował klimatyzator, tak by był w stanie efektywnie spełniać swoje zadanie.

Najlepszym rozwiązaniem będą klimatyzacje domowe o odpowiedniej klasie energetycznej. Urządzenia A+++ pozwolą na wymierną oszczędność na energii elektrycznej. Wybór takiego urządzenia to również oznaka troski o klimat naszej planety.

Firma DAIKIN ma w swojej ofercie takie właśnie klimatyzatory. Warto rozważyć kupno modelu, który skutecznie zwalcza alergeny zawarte w powietrzu - zwłaszcza, jeśli jesteśmy alergikami.

Inteligentny system pobierania wilgoci pomoże nam pozbyć się ewentualnych problemów, które mogłyby wystąpić. Wygląd i walory estetyczne, na jakie się zdecydujemy, to już sprawa indywidualna.

Źródło i zdjęcia: Daikin Airconditioning Poland