PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Okna dachowe

10 powodów, dla których warto wymienić stare okno dachowe

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Bez wątpienia okno dachowe nie jest jak wino. Jego starzenie nie przynosi nam żadnych korzyści. Jest wiele powodów, dla których warto po latach wymienić okna. Przedstawiamy 10 najważniejszych z nich.

Po pierwsze – niższe rachunki za ogrzewanie

2022 rok rozpoczniemy wyższymi rachunkami za prąd i gaz. Żeby nieco zmniejszyć obciążenie dla naszego portfela, warto zainwestować w okna o dobrych parametrach termoizolacyjnych, takie jak okna firmy Fakro.

Polecane modele wyposażone są w trzyszybowy pakiet, a kołnierz uszczelniający (w wersji Thermo) zapewni dodatkowe docieplenie okna. Na poprawę energooszczędności wpłyną także kołnierze izolacyjne wykorzystywane podczas montażu okna.

Po drugie – zdrowszy mikroklimat

Współczesne okna dachowe mają wbudowane nawiewniki. Dzięki nim pomieszczenia mają stały dostęp do świeżego powietrza, a tym samym panuje w nich zdrowy mikroklimat.

Dobre okna to zdrowy dom
Wbudowane nawiewniki zapewniają cyrkulację powietrza w pomieszczeniu i wpływają na zdrowy mikroklimat panujący w domu

Po trzecie – większe bezpieczeństwo

Wydaje się, że okna dachowe nie są dostępne dla włamywaczy, nie muszą zatem posiadać dodatkowych zabezpieczeń. Nic bardziej mylnego. Ponieważ zazwyczaj są najsłabiej chronione, mogą skusić złodziei. Do wejścia do domu wystarczy im zwykła drabina.

Nowe okna mają szereg rozwiązań, które pozytywnie wpływają na bezpieczeństwo. Przykładem może służyć opatentowany przez Fakro system wzmocnienia konstrukcji okna topSafe, który chroni przed łatwym wejściem do domu.

Po czwarte – niekłopotliwa wymiana

Innowacyjne technologie wpływają na komfortową wymianę okien, którą można przeprowadzić bez naruszania szpalety, bez zbytniego kurzu i pyłu, a do tego szybko i sprawnie.

Po piąte – więcej naturalnego światła

Więcej naturalnego światła we wnętrzach to oszczędność na energii elektrycznej, lepszy komfort, więcej zdrowia i dobrego samopoczucia. Najlepsze okna mają lepsze parametry szyby i odpowiednio ukształtowane profile ram, dzięki czemu przedostaje się przez nie większa ilość naturalnego światła.

Więcej światła dzięki oknom Fakro
Odpowiednio ukształtowane profile ram ościeżnicy i skrzydła oraz umieszczenie nawiewnika w górnej części ościeżnicy umożliwia napływ dużej ilości naturalnego światła

Po szóste – większy wybór akcesoriów i dekoracji

Producenci oferują do nowych okien szereg dodatkowych akcesoriów, które mogą chronić pomieszczenia przed ostrym światłem czy nagrzewaniem (co jest niezwykle istotne na poddaszu), często pełnią także funkcje dekoracyjne.

Po siódme – ładniejsze wykończenia, lepszy design

Okna dachowe Fakro łączą w sobie trzy ważne zalety: jakość, ergonomię i estetykę. Producent przyłożył szczególną wagę do tego, żeby ich design był w pełni dopracowany. Okna drewniane dostępne są w trzech technologiach wykończenia drewna.

Istnieje też możliwość doboru koloru zewnętrznego oblachowania do barwy pokrycia dachowego. Dzięki temu elementy te tworzą spójną całość. Z kolei okna tworzywowo-aluminiowe oferowane są w kolorze białym, a także w okleinach odzwierciedlających piękny złoty dąb lub popularną sosnę.

Tego typu okna świetnie sprawdzą się także w dość kłopotliwych pomieszczeniach, o większej wilgotności, np. w łazienkach i kuchniach.

Okna Fakro w łazience
Okna dachowe Fakro świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach o większej wilgotności

Po ósme – inteligentne rozwiązania

Inteligentne domy wymagają inteligentnych okien. Fakro oferuje okna dachowe i akcesoria w wersji Z-Wave lub WiFi, dzięki czemu można nimi sterować za pomocą pilota lub za pośrednictwem aplikacji w smartfonie.

Po dziewiąte – nowoczesne modele

Nowe okna różnią się od starych pod niemal każdym względem. Z pewnością są łatwiejsze w użytkowaniu i w utrzymaniu czystości. Użytkownicy coraz częściej wybierają zatem okna o podwyższonej osi obrotu czy okna uchylno-obrotowe, ponieważ zapewniają zdecydowanie wyższą funkcjonalność.

Więcej naturalnego światła
Nowoczesne technologie, wykorzystane w produkcji okien dachowych Fakro, podwyższają komfort życia domowników

Po dziesiąte – możliwe otrzymanie dofinansowania

Last but not least – pieniądze. Obecnie zarówno programy rządowe, jak i lokalne, dają szereg możliwości otrzymania benefitów finansowych wynikających z promowania proekologicznych termomodernizacji. Najbardziej znanym programem jest Czyste Powietrze.

Warto zajrzeć na strony rządowe i zaczerpnąć więcej informacji odnośnie do aktualnego naboru wniosków. Przydatne informacje znaleźć można także na stronie internetowej firmy Fakro.

Źródło i zdjęcia: Fakro

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum