PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy ocieplania i termorenowacji

Jakie listwy i profile wybrać do systemów dociepleń?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

Metoda lekka mokra, czyli ETICS (ang. external thermal insulation composite system), jest najbardziej popularnym sposobem ocieplania ścian zewnętrznych budynków i rozwiązaniem wciąż najlepiej opłacalnym. Firma Bella Plast od ponad 25 lat zajmuje miejsce lidera w produkcji listew i profili wykończeniowych do systemów dociepleń - ma kilkanaście zastrzeżonych wzorów użytkowych i wciąż wdraża nowe rozwiązania branżowe.

Nowości w asortymencie Bella Plast

Wśród nowości przygotowanych na rok 2022, na uwagę zasługuje system profili elewacyjnych PVC. W jego skład wchodzą listwy BP19 (mająca kształt stojącego zewnętrznego rąbka o przekroju trójkąta) oraz BP11 HTS (w formie odwróconego rąbka także o przekroju trójkąta). Obydwa produkty gwarantują uzyskanie idealnie prostych linii podziałowych na powierzchni elewacji.

BP19 listwa ozdobna elewacyjna PVC typu rąbek
BP19 listwa ozdobna elewacyjna PVC typu rąbek

Listwy te można rozmieszczać dowolnie - w zależności od przyjętego projektu - w pionie, w poziomie oraz w każdym innym położeniu. Użycie ich spełnia oczekiwania projektantów i zapewnia nowe rozwiązania designerskie w wyglądzie elewacji. Listwy BP19 i BP11 HTS uzyskały ochronę w Urzędzie Patentowym R.P. oraz dopuszczenie do stosowania w budownictwie przez Krajową Ocenę Techniczną, wydane przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie.

Kompleksowe wykończenie każdej krawędzi elewacji

W ofercie firmy Bella Plast znajdują się wszystkie podstawowe oraz specjalistyczne profile do systemów dociepleń - niezbędne do prawidłowego i trwałego wykonania elewacji - listwy przyokienne dylatacyjne (seria BP13), listwy okapnikowe (seria BP14), listwy dylatacyjne elewacyjne (BP15, BP16), listwy zakończeniowe, oddzielające masy tynkarskie (seria BP22), kątowniki zbrojące z siatką szklaną (seria BP10), listwy do boniowania (seria BP11) i wiele innych produktów.

Budynek ratusza powstały z wykorzystaniem systemu profili ETICS Bella Plast
Budynek ratusza powstały z wykorzystaniem systemu profili ETICS Bella Plast
Elewacja budynku jednorodzinnego wykonana z użyciem listew BP19
Elewacja budynku jednorodzinnego wykonana z użyciem listew BP19

Warto dodać, że elewacja wykonana nawet z najlepszych materiałów, bez zastosowania profili wykończeniowych PVC Bella Plast, nie uzyska odpowiedniej odporności na warunki atmosferyczne, a jej żywotność i wytrzymałość będą ograniczone w znacznym stopniu. Dobrej jakości profile wykończeniowe gwarantują uzyskanie poprawnych wymiarów grubości kleju i tynku, prostoliniowości krawędzi, zachowanie uszczelnienia i dylatacji wokół okien (listwy PVC dylatacyjne przyokienne, seria BP13). 

Źródło i zdjęcia: Bella Plast

Budujemy Dom wrzesień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska październik 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum