Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Grzejniki wodne

Bionic Electro - nowatorski grzejnik od Instal-Projekt

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2021-09-07

Bionic Electro jest inspirowany naturą i przyjazny dla środowiska. To w pełni zasilany elektrycznie grzejnik. Zachwyca połączeniem funkcjonalności i wydajności z estetyką. Powstał w wyniku wdrożenia innowacyjnej technologii produkcji.

Innowacyjna technologia

Ultracienka konstrukcja wykonana z litego aluminium, połączona z opatentowaną technologią obróbki i  uzbrojenia elementami grzewczymi w specjalnie przygotowanych przestrzeniach wewnątrz. Całość szczelnie zabezpieczona przed możliwością wniknięcia wilgoci do wnętrza, dla zapewnienia 100% bezpieczeństwa i niezawodnej pracy przez lata - mówi Przemysław Piernikowski kierownik Badań i Rozwoju w Instal-Projekt.

Płaski front Bionic Electro 1 jest bardzo  elegancki i… łatwy do czyszczenia
Płaski front Bionic Electro 1 jest bardzo  elegancki i… łatwy do czyszczenia

W trosce o środowisko

Ogrzewanie elektryczne to czysty i najmniej uciążliwy sposób zapewnienia ciepła. Jest praktycznie bezobsługowe, do tego grzejniki możemy włączać i wyłączać niezależnie od pory roku. Grzejniki elektryczne są bezpieczne nie tylko dla środowiska, ale również dla alergików. Bionic Electro nie powoduje wysuszania powietrza i jest łatwy w utrzymaniu czystości - sprawdzi się więc w mieszkaniach osób, które borykają się z uczuleniem.

Aluminium nadaje się do recyklingu. Jednak zanim to nastąpi, upłynie naprawdę dużo czasu... Grzejniki elektryczne Instal-Projekt, znane z solidnego wykonania i trwałości aż 9-letnią gwarancję na zewnętrzną powłokę malarską. To kolejny plus dla środowiska!

Abstrakcyjny, nieregularny wzór Bionic Electro 2, inspirowany naturą
Abstrakcyjny, nieregularny wzór Bionic Electro 2, inspirowany naturą

Naturalny komfort

Projektując Bionic Electro,  inspirowaliśmy się integracją świata natury z ludzkimi potrzebami. Punktem wyjścia była funkcjonalność i zapewnienie komfortu cieplnego. Forma podążyła za funkcją. W świecie przyrody rzadko występują linie i kąty proste. Kształty Bionic są miękkie, gładkie i zaokrąglone a  sama konstrukcja niezwykle lekka - zapewnia Przemysław Piernikowski.Taki sposób projektowania wpisuje się w nurt biophilic design.

Gdzie pasuje Bionic Electro?

Bionic Electro sprawdzi się jako dodatkowe źródło ciepła oraz wszędzie tam, gdzie brakuje systemu centralnego ogrzewania. Jest idealny do przestrzeni, które nie muszą być stale ogrzewane, a jedynie dogrzewane. Wystarczy wolne gniazdo sieci elektrycznej. To świetna alternatywa dla tradycyjnych grzejników C.O.

Ultracienka konstrukcja grzejnika Bionic Electro powoduje, że nie zajmuje on dużo miejsca. Możemy go zainstalować w pomieszczeniach o niewielkim metrażu, gdzie każdy centymetr jest cenny. Brak wypełnienia cieczą sprawia, że może być montowany na ścianach, których nie wolno zbytnio obciążać.

Praktyczna drabinkowa budowa występuję w wersjach z mniejszą i większą liczbą wycięć
Praktyczna drabinkowa budowa występuję w wersjach z mniejszą i większą liczbą wycięć

Dodatkowo BIONIC sprawdza się jako wygodna suszarka. Liczne, nieregularne otwory nie tylko zdobią, ale posłużą do zawieszenia wilgotnych ręczników lub odzieży. Taka funkcjonalność przyda się w każdej kuchni czy łazience. Ciekawą opcją jest możliwość montażu tego modelu w ścianie (w wersji podtynkowej, bez widocznego okablowania).

Więcej informacji na stronie niezawodny.pl/produkty/nowości

Forma do wyboru

Grzejnik dopasujemy do przestrzeni dzięki czterem wersjom wzorniczym. Każda z wersji występuje w czterech różnych wymiarach. Poza frontem możemy wybrać dowolny kolor z palety Instal-Projekt.

źródło i zdjęcia: Instal-Projekt


Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA