Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Grzejniki wodne

Mondrian od Instal-Projekt - grzejnik jak dzieło sztuki

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2021-09-02

Grzejnik Mondrian zachwyca ciekawą konstrukcją. Jego geometryczna budowa ożywi nawet najprostszą aranżację pomieszczenia.

Geometryczna dekoracja

Grzejnik Mondrian to nie tylko solidne i bezpieczne źródło ciepła, ale również przykuwająca wzrok dekoracja. Geometryczny wzór i nazwa grzejnika nie są dziełem przypadku. Projektantów Instal-Projekt zainspirował Piet Mondrian. Jeden z najważniejszych artystów XX wieku cieszy się niesłabnącą popularnością. Artysta stworzył nowy kierunek w sztuce - neoplastycyzm.

Grzejnik Mondrian to nie tylko solidne i bezpieczne źródło ciepła, ale również przykuwająca wzrok dekoracja
Grzejnik Mondrian to nie tylko solidne i bezpieczne źródło ciepła, ale również przykuwająca wzrok dekoracja

Dzieła Mondriana są znane w kulturze popularnej i ciągle aktualne. Przypominające kratkę wzory zdobią ściany, meble czy akcesoria. Cyklicznie powracają w modzie u największych projektantów (kultowa sukienka Yves Saint Laurent z 1965 roku). Moim głównym celem w tym projekcie było stworzenie grzejnika funkcjonalnego, ozdobnego, który jednocześnie wprowadzi do pomieszczenia poczucie harmonii. Inspiracja przyszła ze świata sztuki. Były to kultowe płótna Mondriana – mówi projektant Instal-Projekt Marcin Jędrzak.

Piękna funkcjonalność

Grzejnik Mondrian zdecydowanie wyróżnia się formą i fantastycznie prezentuje. Grzejnik możemy pomalować na dowolny kolor z palety producenta. Aby nie ingerować w wygląd urządzenia, odpowietrznik ukryto w jego tylnej części. Zakładając na grzejnik dodatkowe wieszaki, zaoszczędzimy miejsce i zyskamy przestrzeń na przechowywanie ręczników czy szlafroka. By dodatkowo zwiększyć funkcjonalność modelu, warto wyposażyć go w grzałkę elektryczną.

Inteligentny system kontroli pracy grzałki pozwoli pracować grzejnikowi dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Urządzenie wyposażono w podłączenie 50 mm, które obecnie jest używane praktycznie w każdym grzejniku. Maksymalne ciśnienie dopuszczalne w Mondrianie wynosi 7 bar, a temperatura pracy 95°C. Dzięki temu  Mondrian będzie współpracował z niemal każdą instalacją centralnego ogrzewania.

Grzejnik Mondrian to  geometryczna klasyka, która z pewnością nie wyjdzie z mody. Nawet za kilkanaście lat (grzejnik ma aż 15 lat gwarancji!) nadal będzie funkcjonalną ozdobą, a co najważniejsze - bezpiecznie i skutecznie ogrzeje Ciebie i Twój dom.źródło i zdjęcie: Instal-Projekt

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA