Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice

Markizy zewnętrzne do okien pionowych zasilane słońcem

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2021-07-16

Zdarza Ci się, że wpadające przez okna promienie słoneczne bywają wyjątkowo uciążliwe, na przykład podczas oglądania ulubionego programu w telewizji? Albo momenty, w których wysoka temperatura w pomieszczeniu naprawdę daje w kość, akurat wtedy, kiedy Ty potrzebujesz złapać oddech od codziennych obowiązków? Istnieje rozwiązanie, które pozwoli Ci zapomnieć o tych niedogodnościach. Do tego do 8 razy skuteczniejsze, niż zwykłe, zazwyczaj stosowane rolety wewnętrzne!

Markizy zewnętrzne FAKRO do okien pionowych nie tylko chronią pomieszczenia przed wdzierającymi się przez okna promieniami słonecznymi, ale także ograniczają nadmierne nagrzewanie się wnętrz. Dzięki ich zastosowaniu można obniżyć temperaturę w pomieszczeniu nawet o 10 stopni Celsjusza, poprawiając komfort codziennego życia. To nie jest możliwe przy zastosowaniu zwykłej rolety materiałowej, ponieważ ona sama nagrzewa się, emitując kumulowane ciepło do wnętrza.

Markizy VMZ Solar absorbują promienie słoneczne już przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz. To doskonały sposób na utrzymanie optymalnej temperatury w Twoim domu. Zyskujesz dzięki temu nie tylko większy komfort, ale również oszczędzasz, gdyż możesz znacznie ograniczyć działanie klimatyzacji. Jednak to jeszcze nie wszystko!

VMZ Solar to zaawansowane markizy, które mogą pracować w trzech trybach: automatycznym, półautomatycznym i przy użyciu pilota. Wyobraź sobie, że w upalny dzień wracasz zmęczony i przegrzany, a jedyne o czym marzysz, to chwila relaksu w komfortowych wnętrzach.

Markizy VMZ Solar włączone na tryb automatyczny, w zależności od stopnia nasłonecznienia, same rozwijają się i zwijają, dzięki czemu zadbają o odpowiednią temperaturę w Twoim pomieszczeniu, zanim zdążysz wrócić do domu. Co więcej, zasilane są z akumulatorów solarnych, co pozwoli oszczędzać energię i płacić w związku z tym niższe rachunki. Dodatkowo takie rozwiązanie przyczynia się do ochrony środowiska.

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, markizy zapewniają także dopływ naturalnego światła, a w ciągu dnia dbają o naszą prywatność - z zewnątrz nie widać co jest w środku. Dodatkowo, poprzez zastosowanie bocznych prowadnic pionowych, w których szczelnie porusza się materiał, chronią nas przed komarami i innymi owadami, które mogłyby zakłócić wypoczynek.

Markiza VMZ niesie moc korzyści przez cały rok! To innowacyjne i praktyczne rozwiązanie, które latem chroni wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem, a zimą zapobiega stratom ciepła i poprawia współczynnik przenikania ciepła okna, aż do 16%!

źródło i zdjęcia: FAKRO

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum