Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Profile okienne i drzwiowe

Legend Slide - przestrzeń pełna naturalnego światła

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2021-02-18

Atuty systemu drzwi przesuwnych Legend Slide od firmy Deceuninck są niepodważalne - smukła linia profili, gwarantująca maksimum światła, szkło osadzone bezpośrednio w ramie, której wysokość to 65 mm, lekkość obsługi dzięki dopasowanym okuciom, a także możliwość wykonania konstrukcji o dużych rozmiarach.

System drzwi przesuwnych Legend Slide jest nowoczesnym rozwiązaniem pozwalającym na tworzenie dużych, stabilnych, przeszklonych konstrukcji, które sprawdzą się wszędzie tam, gdzie przestrzeń i światło odgrywają znaczącą rolę. Smukły design, stylistycznie nawiązujący do systemów aluminiowych, pozwala na zastosowanie dużej powierzchni szyby, a dzięki temu - uzyskanie maksymalnego doświetlenia.

System Legend Slide wyznacza nowe trendy w designie okien PVC

- Pracując nad nowymi produktami, obieramy sobie za cel stworzenie rozwiązań, które będą spełniać wymagania w zakresie estetyki, parametrów użytkowych oraz równowagi ekologicznej - mówi Krzysztof Kalita z Deceuninck Poland. - System Legend Slide oferuje stabilne konstrukcje o szerokości 4000 mm i wysokości 2350 mm. Duża powierzchnia szyby i specjalistyczne okucia zapewniają sprawną i intuicyjną obsługę skrzydeł o wadze nawet do 150 kg. W części stałej szyba osadzona jest bezpośrednio w ramie, co zapewnia lepsze doświetlenie pomieszczeń i nadaje konstrukcji lekkosci – dodaje ekspert.

System drzwi przesuwnych Legend Slide
System drzwi przesuwnych Legend Slide

Dzięki zastosowaniu ciepłych pakietów trzyszybowych i profili o głębokości zabudowy 149 mm (rama) i 76 mm (skrzydło) Legend Slide osiąga bardzo dobre parametry izolacji termicznej – Uw wynosi do 0,77 W/m2K. Dodatkowo system gwarantuje doskonałą izolację akustyczną, wyznaczając nowe standardy w designie okien PVC.

System Legend Slide - nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz

Projektując Legend Slide, belgijski producent zwracał szczególną uwagę na parametry użytkowe oraz nieskończone możliwości aranżacji wnętrz. Smukłe, wyraziste kształty, zdecydowanie zaznaczone, ostre krawędzie oraz zastosowane po stronie wewnętrznej listwy przyszybowe połączone pod kątem prostym spełniają bieżące trendy. Należy nadmienić, że system jest w pełni kompatybilny z systemem okiennym i drzwiowym Elegant oraz stylistycznie do niego dopasowany.

W bogatej palecie Legend Slide klienci otrzymają do wyboru 50 oklein w najróżniejszych odcieniach i o wielorakich strukturach (m.in. gładkie, o strukturze drewna, matowe i metaliczne), co umożliwia dobranie odpowiedniej kolorystyki okien do każdego rodzaju budynku oraz pomieszczenia, bez straty na bezpieczeństwie.

System Legend Slide - ochrona przed włamaniem

Legend Slide dzięki specjalistycznej konstrukcji profili PVC i wzmocnień stalowych ochroni nas przed włamaniem. System ryglowania elementów poziomych i pionowych oraz zastosowanie specjalnych interlocków, elementów zabezpieczeń elektronicznych i laminowanych szyb pozwalają na bezpieczne i bezproblemowe użytkowanie w komfortowej przestrzeni pełnej naturalnego światła.

źródło i zdjęcia: Inoutic / Deceuninck

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum