Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Okna dachowe

Kołnierz VELUX EDT do montażu okien dachowych w dachach z płaską dachówką

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2020-07-28

Kołnierz VELUX EDT charakteryzuje się wyjątkową szczelnością i łatwością montażu - dekarz w prosty sposób będzie mógł go idealnie dopasować do pokrycia dachowego zyskując najlepszy efekt wizualny.

Kołnierz VELUX EDT

Kołnierz VELUX EDT można montować w dachach o nachyleniu od 20 do 90 stopni. Występuje w 26 rozmiarach. Przy jego zastosowaniu można montować wszystkie typy okien dachowych VELUX samodzielnie lub w zestawach obok siebie - w pionie lub poziomie, a także w połączeniu z elementami doświetlającymi VELUX GIL lub VELUX GIU.

Poza funkcjonalnymi zaletami, kołnierz wyróżnia się też wyjątkową estetyką i znakomicie komponuje się z płaskimi dachówkami, które często wybierane są przez klientów właśnie ze względu na ich walory wizualne. Kołnierz dostępny jest w sprzedaży od 3 sierpnia 2020 roku w cenie od 323 zł brutto.

Płaska dachówka, duże przeszklenia, nowy kołnierz VELUX i energooszczędność

Płaska dachówka idealnie komponuje się z dużymi przeszkleniami w połaci. Nowoczesne trendy muszą iść jednak w parze z energooszczędnością. Okna dachowe zapewniają komfort przebywania na poddaszu i uatrakcyjniają bryłę budynku. Powinny być one szczelnie połączone z dachem, a także odpowiednio ocieplone. Do ich instalacji niezbędny jest kołnierz uszczelniający, który odpowiednio dobrany do rozmiaru okna i pokrycia dachowego zapewnia szczelne połączenie okna z dachem, odprowadzenie wody deszczowej i śniegu poza okno.

W odpowiedzi na trendy architektoniczne i oczekiwania klientów firma VELUX opracowała nowy kołnierz uszczelniający do pokryć z dachówki płaskiej o wysokości od 15 do 40 mm. Zastosowano w nim gąbkę uszczelniającą z systemem ukośnych nacięć wykonaną z elastycznego materiału odpornego na starzenie pod wpływem promieniowania UV. Rozwiązanie to przyśpiesza montaż, gwarantuje szczelne połączenie okna z dachem, zapobiegając wnikaniu wilgoci w jego konstrukcję i warstwy izolacji.

źródło i zdjęcia: VELUX

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum