Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Bramy garażowe, automatyka

Nice otworzyło drzwi do Inteligentnego Domu FIBARO

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-07-17

W sierpniu 2018 roku, kiedy Nice i FIBARO połączyły się, pojawiły się pierwsze deklaracje i zapowiedzi w zakresie łączenia rozwiązań oraz produktów obu firm. Podczas CES 2020 w Las Vegas FIBARO zaprezentowało wyczekiwaną przez rynek, nową generację centrali do zarządzania inteligentnym domem - Home Center 3. To innowacyjne rozwiązanie zapoczątkowało nowy etap integracji urządzeń FIBARO i Nice - w ramach wspólnego systemu zarządzania inteligentnym domem. Dziś premierę ma kolejna nowa inicjatywa integrująca rozwiązania obu marek: BiDi Z-Wave.

BiDi Z-Wave do obsługi automatyki bramowej

BiDi Z-Wave jest miniaturowym urządzeniem (wielkością porównywalne do pendrive) pozwalającym obsługiwać automatykę bramową Nice z centralkami wyposażonymi w złącze diagnostyczne, zgodne z systemem Nice Opera. Dzięki BiDi Z-Wave możemy bramę wjazdową i garażową otworzyć, zamknąć, zatrzymać, BiDi Z-Wave udostępnia także informacje o położeniu bramy wraz ze statusami diagnostycznymi, szczególnie istotnymi dla instalatorów.

BiDi Z-Wave to miniaturowu urządzenie do obsługi automatyki bramowej Nice
BiDi Z-Wave to miniaturowu urządzenie do obsługi automatyki bramowej Nice

Nowe urządzenie stało sie, kolejnym po FIBARO Home Center 3, łącznikiem ze światem smart home FIBARO i Nice w oparciu o technologię Z-Wave. Od teraz brama wjazdowa i garażowa jest nie tylko zwykłym urządzeniem wykonawczym, ale też aktywnym elementem systemu inteligentnego domu. Brama wyposażona w napędy Nice obsługiwana przez aplikację FIBARO Home Center App (nagrodzoną CES InnovationHonoree 2019) wyśle - równocześnie z jej uruchomieniem - sygnał do centrali, która na jego podstawie wykona określone czynności - np. włączy światła w ogrodzie lub wiatrołapie, rozbroi alarm i podniesie rolety w domu.

Rozwiązanie to tworzy wiele wyjątkowych możliwości i scenariuszy realizowanych na posesji. Od teraz Twoja brama może być częścią zaprogramowanego szeregu zdarzeń podnoszących bezpieczeństwo i komfort użytkownika. Bramy zautomatyzowane przez produkty Nice wyposażone w moduł BiDi Z-Wave wciąż mogą być sterowane przez piloty Nice, a dodatkowo także za pomocą systemu FIBARO i podłączonych do niego urządzeń (np. FIBARO KeyFob, FIBARO The Button) oraz aplikacji mobilnej FIBARO i asystentów głosowych (Amazon Alexa, Google Assistant).

Dzięki temu mieszkańcy mogą sterować bramą z dowolnego miejsca na świecie i zdalnie oraz bezpiecznie otworzyć ją np. dla ogrodnika, kuriera lub firmy remontowej. Instalacja BiDi Z-Wave jest bardzo łatwa i ogranicza się tylko do podłączenia go do dedykowanego gniazda obecnego w większości centralek sterujących automatyką Nice.

Metka "Made in Poland" znana jest na świecie

- Warte podkreślenia jest także, że inżynierowie FIBARO i Nice współpracowali razem przy prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych tego produktu.
Jako osobę związaną ze strukturami grupy Nice od ponad 20 lat, szczególnie cieszy mnie fakt, że to właśnie w Polsce, w podpoznańskiej fabryce FIBARO odbywa się produkcja BiDi Z-Wave. Połączenie polskiej i włoskiej myśli technologicznej pozwoliło na powstanie urządzenia, które z pewnością zyska wielu entuzjastów na rynku. Od dziś witamy wszystkich użytkowników w świecie inteligentnych i bezpiecznych rozwiązań wykreowanych przez naszą pasję i doświadczenie - mówi Adam Krużyński, CEO FIBARO oraz Nice Poland.

Nice BiDi Z-Wave z metką "Made in Poland" na początku dostępne będzie na rynkach europejskich w oficjalnej sieci dystrybucyjnej FIBARO i w polskiej sieci dystrybucji Nice już od sierpnia w cenie 299 zł brutto.

źródło i zdjęcia: NICE Polska

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum