Klamka do okna z kluczykiem
Aby zminimalizować ryzyko dostania się do naszych czterech kątów niechcianych gości, warto rozważyć zamontowanie w oknie klamki z zabezpieczeniem antywłamaniowym. Może się wydawać, że jest to nieistotny element wyposażenia okna, jednak odpowiednio dobrany może stanowić kluczową rolę w ochronie naszego domu.
Klamka, którą znaleźć można w ofercie firmy BUDVAR, działa niczym drzwi zamykane na klucz, znacząco utrudniając próbę włamania poprzez podważenie okna z zewnątrz lub przewiercenie.
Klamka z kluczykiem całkowicie blokuje mechanizm okienny, obniżając ryzyko dostania się do domu osób niepożądanych. Do obsługi okna niezbędny jest kluczyk - po jego przekręceniu, okucie okienne zostaje odblokowane i umożliwia otwarcie bądź uchylenie okna.
Z tego rozwiązania najczęściej korzysta się w pokojach dziecięcych, ponieważ stanowi pewną ochronę przed niepowołanym otwarciem i umożliwia bezpieczną zabawę dzieci w każdym wieku.
Klamka okienna z przyciskiem
Klamka z guzikiem może zaskoczyć nas swoim wyglądem, różni się od standardowej klamki. Została ona wyposażona w przycisk na rączce, który służy do sterowania blokadą okucia okiennego.
Aby wprowadzić okucie w ruch, należy uprzednio wcisnąć przycisk, a następnie przekręcić klamkę. Podobnie jak klamka Secustic stanowi zabezpieczenie przed otwarciem okna od strony zewnętrznej. Klamka ta chroni także przed niepowołanym otwarciem okna przez najmłodszych.
Słyszalny sygnał bezpieczeństwa w klamce z funkcją Secustic
Na pierwszy rzut okna klamka Secustic nie różni się niczym od standardowej klamki stosowanej w oknach. Jej zalety ukryte są jednak w wewnętrznym mechanizmie, który umożliwia swobodną obsługę klamki oraz blokuje ją podczas próby otwarcia okna od strony zewnętrznej.
Dodatkowo, podczas przekręcania klamki słyszalne są charakterystyczne kliknięcia, które stanowią dodatkowe ostrzeżenie przed możliwą próbą otwarcia okna przez osobę niepożądaną.
Klamka antywłamaniowa SecuForte
Klamkę z funkcją SecuForte można spokojnie nazwać innowacją w świecie okien. Gwarantuje ona nowy poziom zabezpieczenia antywłamaniowego. Mechanizm działania klamki nie daje włamywaczowi szans na wprawienie jej w ruch od strony zewnętrznej okna.
Co ważne, klamka chroni także przed włamaniami poprzez przekłucie szyby oraz przewiercenie ramy, które mogą stosować włamywacze, aby dostać się do naszego domu.
Klamka, która ustawiona jest w pozycji zamkniętej bądź uchylnej jest blokowana, co uniemożliwia jej przekręcenie. Dodatkowo, jest ona odłączona od trzpienia, czyli elementu, który służy do wprawienia mechanizmu okiennego w ruch, dzięki czemu poruszenie okuciem okiennym staje się niemożliwe, a okno staje jest zdecydowanie bardziej odporne na niepożądane otwarcie.
Obsługa klamki jest nieco inna od obsługi standardowo stosowanych klamek okiennych, jednak każda osoba dorosła sobie z nią bez trudu poradzi. Aby otworzyć okno, należy w pierwszej kolejności docisnąć klamkę w stronę okna. Powoduje to zwolnienie blokady oraz połączenie klamki z trzpieniem, co umożliwia jej swobodne przekręcenie.
Zasada ta, jest oparta na od dawna stosowanych rozwiązaniach „naciśnij i przekręć”, które wykorzystywane są m.in. w opakowaniach leków. Mechanizm ten w oknie stanowi dodatkową blokadę rodzicielską i jest przydatny dla zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym użytkownikom okien.
Źródło i zdjęcia: BUDVAR Centrum