Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Kleje do płytek ceramicznych

Wysokiej jakości klej z funkcją hydroizolacji ATLAS PLUS S2 HYDRO

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-03-13

Wysokoodkształcalny klej ATLAS PLUS S2 HYDRO świetnie sprawdzi się na nawet najtrudniejszych podłożach, m.in. metalu i betonie. Ma także funkcję hydroizolacyjną. Można aplikować go w jednym cyklu technologicznym.

ATLAS PLUS S2 HYDRO to produkt o różnorakich zastosowaniach. Można go używać  jako kleju do płytek, hydroizolacji lub jednego i drugiego. W tym ostatnim przypadku pracę wykona się w jednym cyklu technologicznym.

Nadaje się praktycznie do wszystkich rodzajów okładzin, bez względu na wielkość płytek (nawet powyżej 5 m kw.).

Bardzo przyczepny i wysokoelastyczny 

Klej jest suchą mieszanką najwyższej jakości spoiwa cementowego, kruszyw oraz specjalnie dobranych środków modyfikujących. Jest niezywkle elastyczny i wyróżnia go wysoka odkształcalność (klasy S2) oraz bardzo dobra przyczepność początkowa (≥ 1,5 N/mm²).

Nadaje się nawet do najtrudniejszych podłoży (metalu, OSB, starych płytek, ogrzewania podłogowego, hydroizolacji).

Duża rozpiętość grubości warstwy kleju umożliwia cienkowarstwowe przyklejenie okładzin, zarówno na równym, jak i nierównym podłożu. Z jednym zastrzeżeniem. Przyklejanie okładzin na nierównym podłożu trzeba poprzedzić szpachlowaniem wyrównującym.

Praca z ATLASEM PLUS S2 HYDRO charakteryzuje się wydłużonym czasem otwartym.  Płytkę do kleju można przyłożyć już nawet 30 minut po naniesieniu go na podłoże.

Co jeszcze? Właściwa konsystencja i grubość warstwy eliminują  spływ kleju, więc płytki można przyklejać od góry. Dzięki temu można uniknąć przyklejania docinanych płytek na eksponowanej powierzchni.

Trzy nowatorskie technologie

W ATLASIE PLUS S2 HYDRO wykorzystano trzy nowatorskie technologie, w tym polimerową. Jakie daje korzyści? Klej doskonale łączy okładziny i trudne niechłonne podłoża.

To nie wszystko. Można go bez przeszkód stosować na podłożach narażonych na duże odkształcenia i drgania, jest wytrzymały na obciążenia eksploatacyjno-mechaniczne i termiczne (jest mrozoodporny) i ma świetną przyczepność do wszelkich rodzajów okładzin.

Nie trzeba też obawiać się montażu nawet przy dużych różnicach temperatur. Podwójne włókna sprawiają, że następuje kompensacja naprężeń powstających na odkształcających się podłożach. Ma to też wpływ na poprawę retencji wody w zaprawie klejącej.

Poznaj wszystkie zalety ATLAS PLUS S2 HYDRO

Na koniec należy tez wspomnieć o technologii elastomerowych wypełniaczy z modyfikowanego kauczuku, dzięki której klej bardzo szybko i łatwo się aplikuje (zębatą pacą), osiąga doskonałe parametry robocze oraz wysoką odkształcalność.

ATLAS PLUS S2 HYDRO doskonale sprawdzi się na tarasach, balkonach i elewacjach. Produkt dostępny jest w workach foliowych o wadze 15 kg.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

źródło i zdjęcia: ATLAS

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum