Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Chemia budowlana

Łatwe czyszczenie płytek z kłopotliwych zabrudzeń

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2020-01-22

Plamy po kawie i herbacie, rdza, osady w postaci kamienia i mydlin, czy zacieki wodne to zabrudzenia, które najczęściej pojawiają się na płytkach ceramicznych, kamiennych, powierzchniach kabin prysznicowych, wanien czy brodzików. Jak się ich pozbyć? Trzeba użyć specjalnego preparatu.

Plamy z olejów, po kawie i herbacie

Sekret danego produktu tkwi w jego składzie. Najlepszy jest wodny roztwór złożony z anionowych i niejonowych środków powierzchniowo czynnych, kwasu nitrylotrójoctowego i jego soli oraz wodorotlenku potasowego.

Taki właśnie jest ATLAS CZYSTE PŁYTKI. Skutecznie usuwa on nawet trudne zabrudzenia, np. plamy z tłuszczów, olejów, herbaty, kawy, itp. Można stosować go na zewnątrz i wewnątrz, na różnych powierzchniach.

Roztwór jest łatwy w użyciu. Aplikuje się go przy pomocy gąbki lub pędzla. Najpierw jednak należy go rozcieńczyć w proporcji 1:5 i umieścić na miejscach zabrudzonych lub (w przypadku trudno zmywalnych osadów) nanieść na powierzchnię od razu z butelki.

Bez przebarwień na powierzchni

Jeśli myślimy o sprzątaniu, warto także sięgnąć po ATLAS DO USUWANIA OSADÓW ORAZ ZABRUDZEŃ CEMENTOWYCH. Poradzi sobie z rdzą, kamieniem, pozostałościami po mydlinach oraz zaciekami wodnymi. Czyści także zabrudzenia powstałe po remoncie. Co ważne, nie uszkadza czyszczonych powierzchni i nie powoduje przebarwień.

Można go wykorzystać przy czyszczeniu płytek ceramicznych, kamiennych, powierzchni kabin prysznicowych, wanien, brodzików, chromowanych, lakierowanych, a także stali, szkła, tworzyw sztucznych i kostki brukowej.

Za pomocą ATLASA DO USUWANIA OSADÓW ORAZ ZABRUDZEŃ CEMENTOWYCH usunie się pozostałości po zaprawach tynkarskich (cementowych i cementowo-wapiennych) czy klejach i fugach cementowych itp.

Roztwór jest łatwy w użyciu. Preparat należy nanosić bezpośrednio na zabrudzenia za pomocą atomizera i chwilę odczekać, po czym przystąpić do usuwania zabrudzeń. Przyda się do tego szczotka lub gąbka. Oczyszczoną powierzchnię należy na koniec dokładnie przemyć czystą wodą. Preparat można stosować na zewnątrz i wewnątrz, na ściany i podłogi.

źródło i zdjęcia: Atlas

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum