Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Profile okienne i drzwiowe

Komfort i bezpieczeństwo dzięki bezprogowemu przejściu RAUCERO firmy REHAU

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2018-10-11

Nowoczesna architektura stawia przed producentami stolarki coraz więcej wyzwań. Jednym z nich jest zapewnienie komfortu przejścia między mieszkaniem a tarasem, balkonem czy podestem schodów zewnętrznych - bezpiecznego, bez utrudnień i ryzyka potknięć.

Firma REHAU ma w swojej ofercie rozwiązanie techniczne: bezprogowe przejście RAUCERO dla systemów profili SYNEGO I GENEO.

Nowoczesne budownictwo bez barier

Koncepcja architektury bez barier zakłada, iż główna przestrzeń komunikacyjna w domach czy mieszkaniach powinna być pozbawiona przeszkód. Ułatwi to osobom starszym, mającym kłopoty z poruszaniem się, a także rodzicom z małymi dziećmi przejście lub przejechanie - bez ryzyka uderzenia czy potknięcia.

Przyjazne użytkownikom rozwiązania powinny się pojawiać już przy samym wejściu do mieszkania. Jednym z nich jest usunięcie bariery, jaką stanowiły do tej pory progi drzwiowe.

Próg RAUCERO - drzwi SYNEGO

System progu 0 mm RAUCERO

Aktualne warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki mówią, iż wysokość progów nie może przekroczyć 0,02 m. Jednakże dążeniem architektów i producentów stolarki jest zaprojektowanie wejścia do mieszkania, które jest całkowicie pozbawione progu, a jednocześnie zabezpieczone przed wpływem czynników zewnętrznych, wilgoci i niskich temperatur.

Odpowiadając na potrzeby rynku firma REHAU wprowadziła do swojej oferty bezprogowe przejście RAUCERO dla systemów profili SYNEGO i GENEO. To rozwiązanie zgodne z normą DIN 18040, przebadane z wymaganiami RAL, o optymalnych parametrach cieplnych i o ciekawym wzornictwie.

Zastosowano w nim próg zrównany z poziomem posadzki (czyli próg 0 mm), który zapewnia większy komfort przy przechodzeniu i łatwiejsze utrzymanie podłogi w czystości.

Próg RAUCERO

Rozwiązanie REHAU może być wykorzystane w drzwiach wejściowych, balkonowych i balkonowych ze słupkiem ruchomym w wersji U/R. Drzwi mogą być ryglowane w progu, a w skrzydle można zastosować okucie obwiedniowe.

Okucia wykorzystywane w tym rozwiązaniu to U/R MULTI MATIC z MULTI ZERO hakownicą (w przypadku ryglowania w podłodze), lub U/R MULTI MATIC firmy MACO (bez ryglowania w podłodze).

Aby chronić wnętrze mieszkania przed wpływami atmosferycznymi, zastosowano opadającą uszczelkę umieszczoną pod skrzydłem w izolowanym termicznie profilu adaptacyjnym. Optymalne odwodnienie zapewnia zewnętrzna rynna drenażowa - dzięki niej woda odprowadzona jest na zewnątrz izolacji budynku i nie naraża go na zawilgocenie.

Znajdź punkt sprzedaży REHAU

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

źródło i zdjęcia: Rehau

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum