Także piwnica może skrywać różne źródła potencjalnego pożaru, takie jak na przykład olej opałowy. Bardzo niebezpieczne są też farby i lakiery na wyposażeniu umieszczonego w piwnicy warsztatu stolarskiego, a także zbędne materiały malarskie. Pożar wybuchający w piwnicy jest szczególnie niebezpieczny, gdyż często wykrywany zbyt późno - wtedy, gdy na klatce schodowej jest już dym, a piwnica i nawet korytarz są objęte płomieniami.
Takiemu rozwojowi wypadków można zapobiec, montując w pomieszczeniach zagrożonych wybuchem pożaru stalowe drzwi przeciwpożarowe. Warto jednak, aby przejście z piwnicy i garażu do domu chroniło nie tylko przed ogniem, lecz także przed dostępem osób niepowołanych, aby spełniało wymogi ochrony przeciwwłamaniowej.
Przeciwpożarowe i przeciwwłamaniowe drzwi WAT firmy Hörmann w zalecanej przez policję drugiej klasie odporności na włamanie będą tu idealnym rozwiązaniem. To drzwi, które spełniają wysokie wymogi w zakresie ochrony przed ogniem i włamaniem. Zbudowane z wytrzymałej płyty stalowej i ognioodpornego specjalnego wkładu zatrzymują ogień przez co najmniej 30 minut, a z odpowiednim wyposażeniem dodatkowym chronią też przed przedostaniem się niebezpiecznego dymu.
Drzwi WAT dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i okleinach drewnopodobnych, dzięki czemu łatwo je dopasować do drzwi wewnętrznych. Czasy szarych stalowych drzwi w domowym korytarzu minęły już bezpowrotnie.
Źródło: Hörmann