Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

VELUX otrzymał nagrodę TOPBUILDER 2024 za innowacyjne rozwiązanie - regulowaną rynnę środkową

Regulowana rynna środkowa ułatwia montaż zestawów okien dachowych oraz zapewnia bezpieczne odprowadzanie wody. Nagroda została przyznana przez Redakcję miesięcznika „Builder” oraz Kapitułę Nagrody, wyróżniając produkty o najwyższej jakości i innowacyjności w budownictwie.

VELUX otrzymał nagrodę TOPBUILDER 2024 za innowacyjne rozwiązanie - regulowaną rynnę środkową
VELUX Polska Sp. z o.o. Okna dachowe, świetliki tunelowe, systemy sterowania, rolety, markizy, żaluzje
www.velux.pl

W tym roku statuetki wręczono 44 firmom. W kategorii Inwestycje - 17 nagród, w kategorii Produkty - 27 oraz 1 statuetka w kategorii Usługi. Wśród produktów doceniono 12 nowości rynkowych, 5 innowacji, 5 produktów jako nowość i innowacja oraz 5 jako rozwiązania sprawdzone w eksploatacji.

Podczas uroczystej Gali statuetkę odbierał Waldemar Czarnocki, Manager Rozwoju Biznesu i Wsparcia Sprzedaży w VELUX Polska.

Jeden eksperyment jest lepszy niż tysiąc opinii ekspertów - to słowa założyciela VELUX, które nadal stanowią siłę napędową firmy VELUX i wpływają na naszą codzienną pracę. W VELUX kierujemy się dążeniem do tworzenia lepszych warunków życia. To wszystko dzięki naszemu podejściu, aby tworzyć produkty potrzebne, ale i  ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Naszą wiedzę, umiejętności i nowe pomysły wykorzystujemy, aby zaspokoić oczekiwania klientów. Dzięki temu, że wsłuchujemy się w głosy otoczenia staramy się im wyjść naprzeciw. To motywuje nas do poszukiwania coraz to lepszych produktów. Nieustannie szukamy nowych rozwiązań, aktualizujemy bieżące parametry, pogłębiamy naszą wiedzę i umiejętności. A tego najlepszym dowodem są najnowsze rozwiązania takie jak regulowana rynna środkowa” - powiedział Waldemar Czarnocki, Manager Rozwoju Biznesu i Wsparcia Sprzedaży w VELUX Polska.

Podczas uroczystej Gali statuetkę TOPBUILDER 2024 odbierał Waldemar Czarnocki, Manager Rozwoju Biznesu i Wsparcia Sprzedaży w VELUX Polska

Regulowana rynna środkowa VELUX - na czym polega fenomen tego rozwiązania?

Regulowana rynna środkowa VELUX została uznana za innowacyjne rozwiązanie dla budownictwa. Kapituła konkursu doceniła rozwiązanie polegające na regulowaniu szerokości rynny środkowej przy montażu zestawów okien obok siebie od 100 do 160 mm.

Pozwala to na dostosowanie produktu do rzeczywistych wymiarów krokwi i odległości między oknami dachowymi. Regulacja rynny ma wpływ również na wyeliminowanie ryzyka popełnienia błędu przy montażu okna.

Zastosowana rynna odwadniająca zapewni dodatkowe bezpieczeństwo poprzez bezpieczne i skuteczne odprowadzanie wody z górnej części okna dachowego.

Właściwości rynny zostały sprawdzone w jednym z największych tuneli aerodynamicznych w Europie, aby zapewnić ochronę przed różnymi warunkami pogodowymi. Ponadto produkt poddano tzw. testom terenowym, w których uczestniczyli zewnętrzni specjaliści.

Produkt został wykonany z aluminium lakierowanego w kolorze ciemnoszarym. Będzie jest stałym elementem rozwiązań VELUX do zestawu kołnierzy w systemie ciepłego montażu.

źródło i zdjęcia: VELUX Polska