Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł
KOTŁY GRZEWCZE DRAGON Kotły 5 klasy, Ecodesign
www.kotly-dragon.pl
KOTŁY GRZEWCZE DRAGON Kotły 5 klasy, Ecodesign
Dane kontaktowe:
62 741 84 60, 501 035 240
Suchorzew, ul. Osiedlowa 26, 63-300 Pleszew

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Funkcjonalny i ekologiczny kocioł Dragon UNI FENIKS

Kotły Dragon Uni Feniks to synergia funkcjonalności kotła zasypowego i ekologicznych standardów. Celem firmy DRAGON było zaimplementowanie nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych (takich jak odpowiedni kształt i układ kanałów oraz technika dolnego spalania), co skutkowało zminimalizowaniem emisji szkodliwych substancji do wartości granicznych, spełniających kryteria 5 klasy i ekoprojektu. To potwierdza wysokie walory ekologiczne kotła na skalę europejską.

Funkcjonalny i ekologiczny kocioł Dragon UNI FENIKS

W kotle Dragon Uni Feniks, proces spalania jest realizowany poprzez dostarczenie odpowiedniej ilości paliwa i tlenu zawartego w powietrzu do komory spalania. Kocioł wyróżnia się prostą, spawaną konstrukcją, co przekłada się na wyjątkową sprawność działania. Dzięki temu prostemu, a zarazem efektywnemu projektowi oferuje wydajne spalanie przy minimalnym nakładzie energii, co sprawia, że jest to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących efektywnego i łatwego w obsłudze systemu grzewczego.

Dragon FENIKS UNI to wszechstronne urządzenie, idealne do ogrzewania różnego rodzaju budynków i instalacji centralnego ogrzewania, bez względu na to, czy są one w układzie otwartym, czy zamkniętym. Doskonale sprawdzi się zarówno w systemach z ogrzewaniem podłogowym, jak i w tych z tradycyjnymi kaloryferami czy nagrzewnicami. Dzięki swojej wszechstronności może być skutecznie stosowany zarówno w domach, jak i miejscach pracy.

Kocioł Dragon Uni Feniks wyróżnia:

 • Uniwersalność - kocioł z miarkownikiem ciągu bez zbędnej elektroniki
 • Solidna konstrukcja - atestowana stal kotłowa P265Gh 6mm
 • Bezproblemowa obsługa - łatwo dostępne wszystkie elementy kotła, łatwość czyszczenia wymiennika
 • Niska emisja zanieczyszczenia do atmosfery - 5 klasa, ECODESIGN
 • Ekonomia i wygoda - technika dolnego spalania pozwala na efektywne oraz ekonomiczne spalanie węgla
 • Wysoka sprawność - komora spalania z zawirowywaczem spalin
 • Ergonomia - kompaktowa budowa kotła, niewielkie wymiary
 • Kocioł spawany ręcznie co zapewnia większą żywotność
 • Duże drzwiczki załadunkowe, wraz z jednym z większych palenisk w swojej klasie
 • Łatwy w czyszczeniu, bez ukrytych wyczystek i trudno dostępnych zakamarków
 • Polski producent
 • Pomoc i wsparcie techniczne

Kotły Dragon Uni Feniks to produkty wytwarzane w Polsce przez doświadczonych fachowców. Podejście firmy do każdego zamówienia jest indywidualne, a każdy kocioł jest tworzony na zamówienie, co otwiera szerokie możliwości personalizacji.

Warto jednak pamiętać o odpowiednim dobraniu mocy urządzenia do konkretnych potrzeb. W przypadku wątpliwości lub potrzeby pomocy w doborze odpowiedniej mocy kotła oraz konfiguracji urządzenia, firma DRAGON zachęca do pozostawienia wiadomości. Nasz zespół chętnie udzieli bezpłatnej pomocy, zapewniając optymalne dopasowanie kotła do specyfiki danego zastosowania.

źródło i zdjęcie: KOTŁY GRZEWCZE DRAGON