PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Okucia budowlane

Podświetlany uchwyt do drzwi zewnętrznych

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2022-03-10

Budowa domu to nie lada wyzwanie. Praktyczna szkoła budowania opierająca się na doświadczeniu i aktualnych trendach ze świadomością tego, że pewne elementy powinny być ponadczasowe i funkcjonalne. Drzwi zewnętrzne należą do tej grupy, a wraz z drzwiami okucia, które muszą być najwyższej jakości, ponieważ mają służyć nam przez bardzo wiele lat. Dlatego właśnie WALA.

Uchwyt do drzwi

Wybierając drzwi wejściowe, pierwsze o czym pomyślimy to będzie klamka lub uchwyt. Tutaj warto skłonić się w stronę uchwytu, ponieważ jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, a dodatkowo zdecydowanie lepiej prezentuje się wizualnie.

Modeli uchwytów jest niewiarygodnie wiele, a opcji konfiguracji jeszcze więcej. Klasyczne i niestandardowe kształty uchwytów, których podstawą jest wykonanie z rur okrągłych, prostokątnych, kwadratowych, o przekroju litery D, z płaskownika, oraz nóżki nadające zróżnicowanego charakteru uchwytom.

Klasyczna stal nierdzewna lub aluminium pozwalające na wykończenie w dowolnym kolorze palety RAL lub Anodzie. Możemy też uszlachetnić uchwyt stosując drewnianą tralkę dębową lakierowaną na różne kolory.

Systemy kontroli dostępu i podświetlenie

Chcemy nieustannie podnosić standard swojego życia, by żyło nam się przyjemniej i wygodniej. Dlatego ważną kwestią do przemyślenia jest zastosowanie w uchwycie systemu kontroli odstępu np. czytnika linii papilarnych, klawiatury numerycznej, RFID, sensora dotyku, mikroprzełącznika lub przycisku.

To niebywale wygodne, wyobraźmy sobie, że nie musimy już myśleć o kluczach, możemy otworzyć drzwi palcem jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, lub wpisując 4-6 cyfrowy kod dostępu.

Jeśli elektronika zamontowana jest w uchwycie możemy otworzyć drzwi dosłownie jednym ruchem ręki. Możemy otworzyć drzwi gościom lub hydraulikowi za pomocą aplikacji na smartfonie, przebywając w innym pomieszczeniu lub poza domem.

Możemy również dodatkowo podświetlić uchwyt punktami LED lub taśmą LED w kolorze białym, czerwonym lub niebieskim, by zjawiskowo przyciągał wzrok do naszego domu i przyjemnie zapraszał do wejścia.

Uchwyt możemy podświetlić punktami LED lub taśmą LED w kolorze białym, czerwonym lub niebieskim
Uchwyt możemy podświetlić punktami LED lub taśmą LED w kolorze białym, czerwonym lub niebieskim

Doświadczenie i zaangażowanie pracowników WALA pozwala zamontować wszystkie rodzaje elektroniki w taki sposób, że stają się integralną częścią uchwytu.

Wachlarz jest tak bogaty, że ciężko podjąć decyzję, ale WALA ma od tego wyszkolone osoby, które z przyjemnością pomogą w dokonaniu trafnego wyboru oraz odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania.

Okucia do drzwi – ZAWIASY

Okucia do drzwi to element, który odpowiada za poprawne funkcjonowanie drzwi. Nie myślimy o tym, ale najważniejszą rolę grają tu zawiasy, które sprawiają, że drzwi mogą się otwierać i zamykać. Powinny być to zawiasy posiadające najwyższą klasę użyteczności, trwałe i niezawodne, ponieważ mają służyć nam przez wiele lat.

Zawiasy są różnego typu, wystarczy dobrać takie, które wkomponują się w skrzydło drzwiowe i ościeżnicę, nie zaburzając estetyki drzwi i elewacji. W ostatnim czasie zwiększa się popularność zawiasów ukrytych, które przy zamkniętych drzwiach są niewidoczne.

Gdy dokonujemy wyboru drzwi zewnętrznych koniecznie musimy zapoznać się z ofertą WALA – jest to czołowy polski producent okuć do drzwi.

źródło i zdjęcia: WALA

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska sierpień 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum