Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł
Wala Sp. z o.o. Okucia do stolarki drzwiowej
www.wala.pl
Wala Sp. z o.o. Okucia do stolarki drzwiowej
Dane kontaktowe:
33 827 23 90, 691 80 30 10, 725 70 80 30, 33 827 23 90 (92-99)
Parkowa 16, 43-365 Wilkowice

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Okucia do szkła - piękna i funkcjonalna dekoracja wnętrz

Szkło w architekturze i szkło we wnętrzach to trend, który utrzymuje się od dłuższego czasu. Drzwi ze szkła, ścianki działowe ze szkła, elewacja ze szkła, podłogi ze szkła, windy ze szkła, meble ze szkła. Otoczenie ze szkła już nikogo nie dziwi, za to większości osób przypada do gustu. Szkło podoba się ludziom, bo jest eleganckie i ponadczasowe, a przy tym monumentalne, daje poczucie otwartości i sprawia wrażenie większej przestrzeni. A tej przestrzeni właśnie w ostatnim czasie zaczyna nam brakować. Dlatego takie zabiegi architektoniczne i trendy wnętrzarskie, które stawiają na  przeszklenia są pozytywnie odbierane i chętnie stosowane. Lubimy szkło, ponieważ jest piękne. Wyjątkowość tego materiału polega na tym, że wygląda, jakby go nie było. Istna magia!

Okucia do szkła - piękna i funkcjonalna dekoracja wnętrz

Okucia do szkła - nadadzą charakteru przeszkleniom

Chcemy budować ze szkła na coraz większych powierzchniach. Bardzo często stosowane są ścianki działowe ze szkła. Najczęściej w biurowcach dla mentalnego oddzielenia przestrzeni, należącej dla różnych działów.

W domach prywatnych też się zdarza, choć tutaj głównie w celach dekoracyjnych. A jeśli już mamy ściany ze szkła, to koniecznie musimy mieć też drzwi ze szkła.

A żeby drzwi spełniały swoją funkcję należycie, potrzebujemy okucia do szkła. Dobre, funkcjonalne, piękne okucia do szkła, które nadadzą charakteru naszym przeszkleniom.

Tutaj warto skorzystać z oferty firmy WALA, która proponuje pełny asortyment do drzwi szklanych. Zawiasy, klamki, zaczepy, zamki, uchwyty, a wszystkie te akcesoria do tafli, możemy zamówić w tym samym kolorze. Dzięki temu tworzy nam się subtelny design, który przyciąga uwagę, ale nie jest nachalny.

Zawiasy do szklanych drzwi

Zawiasy do szkła są precyzyjnie zaprojektowane, ponieważ mają za zadanie utrzymanie ciężkiej tafli ze szkła hartowanego. Zawiasy do szkła muszą być mocne i wytrzymałe, a przy tym subtelne i eleganckie. WALA w ofercie ma dwa rodzaje zawiasów do szkła. Oznaczone są jako:

  • WTA z cienkimi prostokątnymi maskownicami,
  • WTB z grubymi zaokrąglonymi maskownicami,

System działania zawiasów jest identyczny, mechanizm jest ten sam, różnią się tylko wizualnie kształtem maskownicy.

Zawiasy Wala do szklanych drzwi
Zawiasy Wala do szklanych drzwi

Zawiasy do szklanych drzwi zostały przebadane i uzyskały 12 klasę użyteczności (max 14). Zawiasy do szkła mają tolerancję dla grubości tafli szkła od 8 - 12 mm. Dla tafli o masie powyżej 60 kg zaleca się zastosowanie 3 zawiasu, a maksymalna nośność to 90 kg.

Zakres regulacji zawiasu na 2 płaszczyznach: wysokość +/- 3mm, oraz szczelina lewo/prawo +/- 2,5mm. Jest to niezmiernie ważna funkcja, która pozwala nam dopasować drzwi, by lekko się otwierały i idealnie wyglądały.

Uchwyt do szkła czy klamka

Mamy już szklane drzwi, mamy zawiasy do szkła, teraz potrzebujemy coś, co ułatwi nam otwieranie tych wymarzonych drzwi szklanych. W tym momencie nasuwa się niezmiernie ważne pytanie: UCHWYT czy KLAMKA ? Klasyczny wybór padnie na klamkę.

Firma WALA jest oczywiście przygotowana do takiego obrotu spraw. W ofercie dostępne są klamki magnetyczne z przeznaczeniem do drzwi ze szkła hartowanego. Wyróżniamy 3 podstawowe opcje:

  • H4, rękojeść prosta, ponadczasowa, klasyczna,
  • H5, rękojeść z okienkiem, designerska, lecz nadal elegancka i gustowna,
  • klamka z blokadą WC, stworzona specjalnie do toalet, posiada zabezpieczenie pozwalające otworzyć drzwi z zewnątrz,
  • wybierając klamkę niezbędne będą zaczepy do klamek magnetycznych, zarówno do łączenia tafla - tafla, jak i tafla - profil ościeżnicy aluminiowej, 
Klamka magnetyczna Wala do szkła
Klamka magnetyczna Wala do szkła

Klamki zaprojektowane zostały bardzo precyzyjnie, a myśl techniczno - inżynierska miała na celu stworzenie idealnej  klamki do drzwi szklanych. Udało się, klamki są idealne. Mechanizm działa bez zarzutu, a do tego prezentują się oszałamiająco pięknie. Zwłaszcza gdy na drzwiach zastosowany mamy cały komplet w tym samym wykończeniu.

Okucia do szkła mogą być w ANODZIE naturalnej, lub czarnej, nowością jest uszlachetnienie anody szlifem, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Mogą mieć powłokę INOX, lub dowolny kolor tęczy zdefiniowany w pełnej palecie RAL.

Uchwyt do szkła. Zdecydowanie tak, to też jest świetny wybór. WALA posiada bardzo szeroki wachlarz produktów w kategorii UCHWYTY. Każdy z tych pochwytów może być zamontowany na drzwiach szklanych, wystarczy zastosować odpowiedni zestaw mocowań.

Uchwyt do szkła jest bardzo wygodnym elementem otwierającym drzwi, szczególnie dobrze sprawdza się w przestrzeniach biurowych. Idąc z rękami pełnymi dokumentów, z laptopem, z kawą itp. czasem brakuje nam 3 ręki, by otworzyć drzwi klamką. Wtedy właśnie taki uchwyt okazuje się bardzo praktyczny. Wystarczy, że delikatnie popchniemy drzwi, by się otworzyły.

Uchwyty są przeróżne, wykorzystywane są profile okrągłe, prostokątne, kwadratowe, owalne, o kształcie litery D. Każdy uchwyt powinien mieć nóżki, które WALA produkuje w różnorodnych kształtach. Długość uchwytu i rozstaw nóżek jest kwestią do ustalenia. Nie zapominajmy również o możliwości lakierowania uchwytów aluminiowych, tak jak pozostałe okucia do szkła, możemy je dopasować w jednej konwencji.

Niektóre modele uchwytów możemy uszlachetnić drewnianą tralką dębową, lakierowaną w kolorze złoty dąb, orzech, palisander lub czarnym. W ofercie ma swoje miejsce również uchwyt GPV wykonany z tafli szklanej oraz stali nierdzewnej. Możliwe jest zamontowanie w nim elektroniki: czytnika linii papilarnych, klawiatury numerycznej, sensora dotyku, lub przycisku, tak jak w wielu innych uchwytach.

Uchwyt Wala ze szkła do drzwi
Uchwyt Wala ze szkła do drzwi

Wiadomo, są pewne z góry narzucone standardy, ale firma jest elastyczna i realizuje również zamówienia niestandardowe. Opcji konfiguracji uchwytów jest tak wiele, że każdy bez wątpienia znajdzie model idealnie wpasowujący się w gust i zapotrzebowanie.

Oferta okuć do szkła firmy WALA nieustannie się powiększa o nowe produkty. Uzupełnieniem dla okuć do tafli szklanej jest NOWOŚĆ – zamek do drzwi ze szkła, który w zależności od potrzeb możemy zamontować poziomo pod klamką, lub pionowo na dole drzwi, jeśli mamy taflę z uchwytem.

Zamek do drzwi ze szkła posiada klasyczny system, który funkcjonuje dwustronnie lub jednostronnie na zwykły klucz. Jest to genialne rozwiązanie, które może się sprawdzić np. w biurach w momencie, gdy chcemy zabezpieczyć pomieszczenie przed niepowołanymi osobami, po godzinach pracy.

Zamek do drzwi Wala ze szkła
Zamek do drzwi Wala ze szkła

By już ostatecznie wyposażyć drzwi ze szkła, WALA proponuje również stoper do drzwi, który zabezpieczy taflę przed stłuczeniem. Bardzo mały, zgrabny, montowany w podłodze, wykonany ze stali nierdzewnej i gumy oczywiście.

Stoper do drzwi Wala
Stoper do drzwi Wala

Okucia do szkła - funkcjonalna dekoracja

Akcesoria do szkła rozwijają się szalenie szybko i szeroko, ponieważ branża architektoniczna mocno stawia na ten jakże wspaniały materiał, którym jest szkło. Producenci okuć bardzo starają się dotrzymać kroku, czego doskonałym przykładem jest firma WALA - czołowy polski producent okuć do stolarki otworowej.

Oprócz praktycznej funkcji zezwalającej na otwieranie, okucia powinny być przede wszystkim designerskie. Muszą być estetycznym dopełnieniem aranżacji wnętrza.

WALA na najwyższym poziomie spełnia wymagania dotyczące wysokiej jakości, precyzji wykonania, funkcjonalności, oraz oczywiście nietuzinkowego, ale przy tym uniwersalnego designu.

WALA to przedsiębiorstwo o ugruntowanej pozycji, popartej ponad 40 - letnim doświadczeniem oraz współpracą z wieloma producentami stolarki w Polsce i za granicą.

źródło i zdjęcia: WALA