Zielone Oczyszczalnie Biologiczne, zielone oczyszczalnie przydomowe Feliksnavis
www.zielone-oczyszczalnie.pl
Dane kontaktowe:
600 637 800, 668 253 947, 43 824 60 24
Brzeźna 5 98-100 Łask
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 30154
Porady od Zielone Oczyszczalnie
Jak przebiegają formalności urzędowe przy budowie oczyszczalni biologicznej?
Budowa oczyszczalni przydomowej o dobowej przepustowości do 7,5 m3 nie wymaga pozwolenia na budowę. Jednak należy co najmniej na 30 dni przed zamierzonym terminem rozpoczęcia robót budowlanych dokonać zgłoszenia zamiaru budowy w administracji budowlanej (wydział architektury i budownictwa) właściwego dla inwestycji starostwa powiatowego.
Oczko wodne - filtr czyszczący
Czysta, przezroczysta woda z roślinami i często rybkami – to jest to czego wszyscy oczekujemy. Bywa jednak, że woda szczególnie latem w wakacje, kiedy chcemy relaksować się nad naszym oczkiem przypomina "zieloną zupę", do tego nieciekawie pachnącą. Wiele firm śpieszy na ratunek naszych marzeń, propozycje najczęściej sprowadzają się do dodawania różnych środków chemicznych, mniej lub bardziej skutecznych ale na krótko.
Jak działa oczyszczalnia biologiczna?
Oczyszczalnia biologiczna oparta jest na technologii niskoobciążonego osadu czynnego i zanurzonego złoża biologicznego. Praca jej polega na rozkładzie substancji organicznych zawartych w ściekach przez osadzone na złożu bakterie tlenowe i inne mikroorganizmy.
Do jakich celów wykorzystać wodę oczyszczoną w przydomowej oczyszczalni?
Oczyszczony ściek wychodzący z oczyszczalni posiada parametry wody II klasy czystości i nie wymaga doczyszczania jak w przypadku większości oczyszczalni przydomowych poprzez pola drenażowe.
Przydomowa oczyszczalnia ścieków. Jak otrzymać dotację na jej budowę?
Dotacja na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków już rusza. WFOŚiGW w Łodzi w 2017 r. wdrożył Program umożliwiający osobą fizycznym pozyskanie bezzwrotnej dotacji na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków, polegający na częściowej spłacie kapitału kredytu bankowego. Nabór wniosków prowadzony jest przez banki w systemie ciągłym do dnia 30 września 2017 r. lub do wyczerpania puli środków. Maksymalna kwota dotacji to 4.800,00 zł.
Dlaczego przydomowa oczyszczalnia jest lepszą decyzją niż szambo?
Więcej wygody, mniej szkodliwości dla środowiska i niższe wydatki. To możliwe i bardzo proste!
Jak przebiega zgłoszenie budowy oczyszczalni?
Na podstawie obowiązujących przepisów, zgodnie z art 29 ust. 1 pkt 3 oraz art. 30 ust. 1 pkt 1 Prawa Budowlanego, przydomowe oczyszczalnie ścieków o wydajności do 7,50 m3 na dobę generalnie nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę, a jedynie zwykłego zgłoszenia. Z tego wynika, że oczyszczalnia na zgłoszenie może być zamontowana przy domu, w którym nie powstaje więcej niż 7,50 m3 ścieków na dobę.