Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 12213
Magnetyzer do wody ME2 Ecomag® - dla DN 5/4 cala

Magnetyzer do wody ME2 Ecomag® przeznaczony jest do montażu na przewodach instalacji o średnicy maksymalnej DN 5/4" czyli średnica zewnętrzna 42 mm.

ME2 Ecomag® NIE WYMAGA: spuszczania wody z instalacji, przecinania, spawania lub gwintowania, dodatkowych dwóch zaworów i dodatkowej instalacji umożliwiającej wyjęcie i czyszczenie stosów magnetycznych.

Na tej średnicy montuje się jeden pełny pierścień ME2 i jego dotyczy cena podana w sklepie. Szerokość magnetyzera to 65 mm, odległość instalacji od ściany min. 45 mm. Więcej szczegółów w opisie magnetyzera ME1. (https://www.sklep.akra.pl/pl/p/Magnetyzer-do-wody-ME1-Ecomag-Godlo-Najwyzsza-Jakosc-2017/74).

Magnetyzer ME2 Ecomag® może być montowany na instalacji stalowej, z tworzywa i miedzianej.

Przed montażem magnetyzera należy usunąć izolację termiczną z instalacji. Na wodzie zimnej za wodomierzem lub hydroforem, filtrem mechanicznym do wody i zaworami. Przed podziałem wody zimnej na tę do kuchni i łazienki i tę, która będzie podgrzana np. w kotle lub zasobniku.

Drugi magnetyzer należ y zamontować na ciepłej wodzie użytkowej za kotłem i zasobnikiem. Jeśli do instalacji C.O. nie dodano jednego z preparatów chemicznych to można dodatkowo zamontować odpowiedni magnetyzer za filtroodmulnikiem, ale przed kotłem. Odmulnik musi zatrzymać rozpuszczone osady, które będą krążyły w tej zamkniętej instalacji. W innym przypadku mogą osadzić się w grzejnikach.

Zalecenia montażowe ME2 Ecomag® potwierdza opinia klienta dotycząca układu C.O. bez odmulacza.

Jan Parczewski

21 października 2019 r.

Zainstalowałem na rurze PE 40 mm za wodomierzem. System kotłowy (gaz) był zakamieniony, zawory przytkane. Co ważne, po instalacji magnetyzera przy okazji przeróbek w instalacji C.O. dwukrotnie wymieniłem wodę w C.O. co spowodowało, że po kilku tyg. część instalacji C.O. na parterze zaczęła się zatykać czarnym mułem, pochodzącym z rozpuszczanego kamienia.

Udrożnianie zatkanych przewodów pp - kto tego nie robił, nie wie, co go ominęło! Jednak się udało i obecnie wszystko jest Ok, jestem b. zadowolony, a nawet zrezygnowałem z filtrowania i przegotowywania wody z kranu. Generalnie, osady są wyraźnie miększe i łatwiejsze do bieżącego usuwania/zmywania.

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum