Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 12093
Magnetyzer do wody ME1 Ecomag® - oszczędność i ekologia

Magnetyzer do wody ME1 Ecomag® przeznaczony jest do montażu na instalacji o średnicy od DN 1/4 cal do DN 1 cal - dla maksymalnej średnicy zewnętrznej 33 mm.

Magnetyzery Ecomag® - brak osadów w instalacji wodnej i grzewczej

Jakość wody wodociągowej w Polsce spełnia normy Unii Europejskiej. Jest często kontrolowana przez SANEPIDY, które zwracają uwagę na korzystny wpływ jej twardości na zdrowie. Jedynym i zarazem najkrótszym odcinkiem na którym za jakość wody nie odpowiadają wodociągi jest instalacja wewnątrz budynku. Za jej stan techniczny odpowiada zarządca, który nie powinien dopuścić do powstania osadów.

Najprostszym rozwiązaniem jest zastosowanie łatwo montowanych magnetyzerów Ecomag®, które nie zmieniają składu chemicznego wody, ale usuwają stare i blokują powstawanie nowych osadów.

Sposób montażu magnetyzera ME1 Ecomag®

Na wstępie należy usunąć izolację termiczną z instalacji. Dla pełnej skuteczności montujemy 2 sztuki za pomocą dołączonych pasków. Jedną na wodzie zimnej za wodomierzem lub hydroforem, filtrem mechanicznym do wody i zaworami. Drugą na ciepłej za kotłem, zasobnikiem lub podgrzewaczem. 

Jeśli instalacja jest zakamieniona w celu szybszego jej oczyszczenia montujemy te dwie sztuki na wodzie zimnej na okres 1 miesiąca. Szerokość magnetyzera 65 mm, a odstęp pomiędzy nimi ok. 50 mm. Potrzebujemy 180 mm. 

Dodatkowy magnetyzer ME1 można zamontować na powrocie na instalacji CO za filtroodmulnikiem, ale przed kotłem jeśli nie dodano preparatu chemicznego. Gwarancja: co najmniej 7 lat.

UWAGA: Jeśli używacie Państwo wodę z własnej studni i macie problem z kamieniem proszę o kontakt z biurem.

Pozytywne opinie użytkowników na temat magnetyzerów ME1 Ecomag®

Pan Michał, Piotrków Trybunalski Michał

27 listopada 2016

- Najbardziej widoczna zmiana zaszła w pralce, która była obrośnięta kamieniem. Ze względu na dużą intensywność używania tego sprzętu tu zmiany były widoczne jako pierwsze. Cały osad z pokrywy bębna, ścianek, kieszeni na proszek i filtra uległ rozpuszczeniu, a pralka wygląda od środka jak nowa. Obawiałem się o pompę, ale jakoś wytrzymała ten eksperyment.

Najlepszym jednak efektem zaobserwowanej zmiany jest moja najmłodsza córka, która od zawsze miała ogromne problemy z suchą skórą. Użyliśmy chyba wszystkich dostępnych kremów, ale one dawały bardzo krótkotrwały efekt. Nadal po krótkim czasie skóra rąk, pleców i brzucha stawała się bardzo sucha. To powodowało świąd i bardzo intensywne drapanie się dziecka, nawet w nocy podczas snu.

Po zamontowaniu magnetyzerów Ecomag® po około 2-3 tygodniach suchość skóry u dziecka ustąpiła. Nie stosowaliśmy, w tym czasie żadnego innego leczenia lub środków farmakologicznych.

Alicja i Paweł Sanakiewicz, Węgrzce pod Krakowem

31 lipca 2018

- Magnetyzer Ecomag® świetnie się sprawdza! Zamontowaliśmy dwie sztuki. Polecamy ten zakup znajomym, a sami na pewno skorzystamy jeszcze nie raz z usług Państwa firmy. Produkt jest niedrogi, ale spełnia nasze wszystkie oczekiwania - zasługuje na ocenę 5+! Pozdrawiamy Potencjalnych Klientów Alicja i Paweł Sanakiewicz

Pani Danuta, Sulejów

17 września 2016

- Użytkuję 2 magnetyzery Ecomag® od kwietnia 2015 roku, woda dostarczana do mojego gospodarstwa jest bardzo twarda (obok jest kopalnia wapienia). Wcześniej używałam stacji zmiękczającej, ale musiałam zostawić ze względów zdrowotnych trochę minerałów w wodzie. Powstający z nich osad był b.twardy i trudny do usunięcia. Jednorazowy wydatek 350 zł za Ecomagi już się zwraca.

Przewodniczący wspólnoty mieszkaniowej, ul. Puławska 43, Warszawa

18 grudnia 2016

- W 2011 roku w naszej Wspólnocie Ecomagi ME2 i ME3 zostały zamontowane na instalacjach wody zimnej i ciepłej użytkowej. Od tego czasu wszyscy użytkownicy są zadowoleni, gdyż nie ma mamy problemów z osadami na pompach, automatyce, zasobnikach, zaworach i urządzeniach domowych.

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum