Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 483

Pompa ciepła HybridMaster 200

Sola HybridMaster 200 to hybrydowa pompa ciepła, która łączy w sobie dwa urządzenia grzewcze: typową pompę ciepła oraz moduł kondensacyjny gazu.

Rozwiązanie hybrydowe gwarantuje użytkowi podwójne bezpieczeństwo. W przypadku skrajnie niskich temperatur, gdy jednostka pompy ciepła nie byłaby w stanie dostarczyć pożądanej ilości energii cieplnej lub czyniłaby to zbyt dużym kosztem, załączany jest moduł kondensacyjny gazu, który działa analogicznie jak tradycyjny kocioł gazowy. Urządzenie automatycznie oblicza, która forma ogrzewania na bazie zadanych temperatur, termiki domu oraz warunków atmosferycznych będzie najkorzystniejsze dla użytkownika.

Sola HybridMaster 200 to pompa ciepła powietrze – woda typu split o mocy 8 kW, 10 kW, 12 kW, 14 kW i 17 kW. Modele o mocach 8, 10  i 14 kW posiadają klasę A++ dla temperatury obiegu zasilania 55°C, co jest gwarantem wysokiej wydajności i efektywności. HybridMaster 200 korzysta z autorskiej technologii SOLAIQ, pozwalającej zmniejszyć zużycie energii nawet o 20% w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami, dostępnymi na rynku. Przez pierwsze trzy dni po uruchomieniu pompa ciepła zbiera szereg danych na temat danego budynku.

Etap analizy polega m.in. na badaniu tempa nagrzewania domu i utraty ciepła w odniesieniu do danych warunków zewnętrznych. Rozbudowana automatyka sterowania optymalnie zarządza pracą pompy ciepła, dostosowując parametry grzewcze i tryby pracy do warunków termicznych konkretnego budynku. Inteligentna krzywa grzewcza, którą sterują zaprogramowane algorytmy, dostosowuje się nie tylko do warunków atmosferycznych i zadanych temperatur, ale także tempa utraty ciepła przez konkretny budynek czy stawek energii elektrycznej.

Model HybridMaster 200 przeznaczony jest głównie dla modernizowanych budynków, posiadających tradycyjną instalację grzewczą o wysokiej temperaturze obiegu oraz dla nowych budynków, zlokalizowanych na obszarach, w których temperatury w okresie zimowym utrzymują się znacznie poniżej 0°C.

HybridMaster 200 znajdzie także zastosowanie w okresie letnim, kiedy po zastosowaniu klimakonwektorów lub obiegów płaszczyznowych może spełniać funkcje klimatyzatora.

Urządzenie produkowane jest w Polsce, zaś producent zapewnia pełne wsparcie techniczne i serwisowe w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym.