Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 484

Pompa ciepła AirMaster 150

Sola AirMaster 150 to pompa ciepła typu premium, która odznacza się nie tylko doskonałymi parametrami pracy i szeregiem innowacyjnych rozwiązań, ale także unikalnym desginem ze szklaną obudową na czele. AirMaster 150 to pompa ciepła powietrze-woda typu split, która zapewnia ciepło, przygotowuje ciepłą wodę użytkową oraz znajduje zastosowanie wśród innych odbiorników ciepła, jak np. podgrzewane podjazdy czy baseny.

Modele o mocy 8, 10 i 14 kW odznaczają się podwyższoną klasą efektywności energetycznej A++ dla temperatury obiegu zasilania grzewczego W55, co pozwala nie tylko na efektywną pracę urządzenia, ale daje możliwość skorzystania z najwyższych poziomów dotacji w ramach takich programów jak Czyste Powietrze, Mój Prąd czy Moje Ciepło.

AirMaster 150 to pompa ciepła, która korzysta z autorskiej technologii SOLAIQ. Rozbudowana automatyka sterowania pozwalającej zmniejszyć zużycie energii nawet o 20% w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku. Przez pierwsze trzy dni po uruchomieniu pompa ciepła zbiera szereg danych na temat danego budynku. Etap analizy polega m.in. na badaniu tempa nagrzewania domu i utraty ciepła w odniesieniu do danych warunków zewnętrznych.

Zaprogramowane algorytmy optymalnie zarządzają pracą pompy ciepła, dostosowując parametry grzewcze i tryby pracy do warunków termicznych konkretnego budynku. Inteligentna krzywa grzewcza dostosowuje się nie tylko do warunków atmosferycznych i zadanych temperatur, ale także tempa utraty ciepła przez konkretny budynek czy stawek energii elektrycznej.

Zarządzanie pracą urządzenia odbywa się poprzez intuicyjny, dotykowy ekran LCD lub za pośrednictwem dedykowanej aplikacji mobilnej.
AirMaster 150 znajdzie także zastosowanie w okresie letnim, kiedy po zastosowaniu klimakonwektorów lub obiegów płaszczyznowych może spełniać funkcje klimatyzatora.

Urządzenie produkowane jest w Polsce, zaś producent zapewnia pełne wsparcie techniczne i serwisowe w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym.