Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 482

Pompa ciepła AirMaster 100

Sola AirMaster 100 to pompa ciepła, która zapewnia doskonałe parametry grzewcze dla domów jednorodzinnych w połączeniu z prostotą użytkowania.

Manuale sterowanie przeznaczone jest dla tradycjonalistów, z kolei solidna, aluminiowa obudowa znajdzie zastosowanie w typowych kotłowniach, piwnicach i pomieszczeniach gospodarczych.

AirMaster 100 to pompa ciepła powietrze-woda typu split o wysokiej efektywności. Modele o mocy 8, 10 i 14 kW posiadają podwyższoną klasę efektywności energetycznej A++ dla temperatury zasilania obiegu grzewczego o temperaturze 55°C. Parametry te kwalifikują omawiane urządzanie do najwyższego poziomu dotacji w ramach programów Czyste Powietrze, Mój Prąd czy Moje Ciepło.

Pompa ciepła Sola AirMaster 100 pozwala zmniejszyć pobór energii nawet o 20% w porównaniu z typowymi rozwiązaniami, dostępnymi na rynku. Wszystko za sprawą autorskiej technologii SOLAIQ, zawierającej szereg innowacyjnych rozwiązań. Pompa ciepła „uczy się domu”, dzięki czemu wykorzystuje informacje o termice danego budynku do zarządzania krzywą grzewczą. Wbudowane algorytmy tak sterują pracą urządzenia, by zapewnić komfort cieplny w optymalny sposób.

AirMaster 100 eliminuje w ten sposób problem skierowania zbyt wysokiej temperatury czynnika na obiegi grzewcze, by w możliwie krótkim czasie uzupełnić deficyt energii cieplnej. Wśród atutów pompy ciepła Sola AirMaster 100 warto wspomnieć o możliwości bezproblemowego zwiększenia ilości obiegów grzewczych czy łatwej integracji z innymi systemami, np. instalacją fotowoltaiczną czy solarną.

AirMaster 100 znajdzie także zastosowanie w okresie letnim, kiedy po zastosowaniu klimakonwektorów lub obiegów płaszczyznowych może spełniać funkcje klimatyzatora.

Urządzenie produkowane jest w Polsce, zaś producent zapewnia pełne wsparcie techniczne i serwisowe w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym.