FENIX Polska Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe
Zobacz firmę w innym dziale:
Ogrzewanie podłogowe / płaszczyznowe
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 98925
Porady od FENIX Polska
Jakie systemy ogrzewania przeciwoblodzeniowego mamy do wyboru?
Elektryczne ogrzewanie płaszczyznowe może być podstawowym lub dodatkowym systemem ogrzewania budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej oraz przestrzeni na zewnątrz - może chronić przed oblodzeniem schody, podjazdy, rynny i rury. Jakie systemy ogrzewania przeciwoblodzeniowego mamy do wyboru?
Czym jest ogrzewanie ścienne i sufitowe?
Elementem grzejnym domu, oprócz ogrzewania podłogowego, mogą też być jego ściany lub sufit. Ogrzewanie ścienne układane jest podobnie jak podłogowe i osłaniane tynkiem tradycyjnym lub płytami gipsowo-kartonowymi.
Jak działa przewód grzewczy z termostatem? Ochrona rur z wodą przed zamarzaniem
Przewód grzewczy ze zintegrowanym termostatem bimetalicznym stosowany jest w celu ochrony rur z wodą przed zamarzaniem. Załącza się automatycznie, w temperaturze 3 stopni Celsjusza, a jego wyłączenie następuje, gdy temperatura osiągnie 10 stopni Celsjusza.
Jak dobrać system ogrzewania przeciwoblodzeniowego do rynien i rur spustowych?
Kable grzejne umieszcza się w rynnach, rurach spustowych i korytach odpływowych. Ich zadaniem jest niedopuszczenie do pojawienia się lodu w rynnach i rurach spustowych i umożliwienie swobodnego odpływu wody z dachu. Dzięki systemowi PROTEKTOR czy COMFORT KABEL woda spływa po ciepłym kablu grzejnym i nigdy nie zamarza.
Jak dobrać i montować elektryczne maty grzejne w systemie ogrzewania podłogowego?
W przypadku, gdy mamy już wylane szlichty ostatnią szansą na uzyskanie komfortu ciepłej podłogi są elektryczne maty grzejne montowane bezpośrednio w cienkiej warstwie zaprawy klejowej w trakcie układania terakoty. Maty grzejne można również układać na starej terakocie (np. podczas remontu) bez potrzeby jej skuwania.
Czy warto zainwestować w instalację przeciwoblodzeniową?
Nadmiar lodu i śniegu w strefi e okapu stanowi duże zagrożenie. Pod ciężarem układ odprowadzania wody może się nawet zerwać.Co prawda na wielu dachach zainstalowane są śniegołapy i płotki przeciwśnieżne, lecz nie zawsze są one skuteczne – szczególnie na obszarach z bardzo dużym nasileniem opadów śniegu.