Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Okna dachowe

Wymiana okien dachowych na nowsze, energooszczędne FAKRO - to się opłaca

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2021-10-13

Wraz z biegnącym czasem użytkowania domów, wielu właścicieli decyduje się na przeprowadzenie remontu. Można pomalować ściany czy odświeżyć łazienkę, lecz ważną kwestią jest także wymiana okien dachowych, które nie tylko estetycznie odmienią wnętrze, ale przede wszystkim korzystnie wpłyną na termoizolacyjność całego domu.

Wymiana okien dachowych na nowszy model - najlepsza opcja

Zamontowane kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu okna dachowe starego typu, nie spełniają już obecnych wymagań termoizolacyjnych i powodują dużą utratę ciepła, co z kolei przekłada się na wyższe koszty ogrzewania. Poza tym stare okna mogły ulec zużyciu w wyniku normalnej eksploatacji. Warto też dodać, że rozwiązania techniczne stale się zmieniają i stare okna mające wiele lat mogą po prostu nie przystawać do obecnych standardów jakościowych i technicznych.

Najlepszą opcją w takim przypadku jest fachowa wymiana okien dachowych na nowszy model, który nie tylko wpłynie na oszczędność energii cieplnej, lecz także na komfort przebywania na poddaszu. Zachętą do tego jest także przystępna cena wymiany okna dachowego, która w wielu przypadkach może okazać się decydująca.

Okna dachowe - wymiana oferowana przez fachowców

Na rynku działa wiele firm oferujących demontaż okna dachowego i jego wymianę na nowy produkt spełniający określone wymagania. Warto skorzystać z Internetu w poszukiwaniu ofert specjalistów, którzy cieszą się pozytywnymi opiniami klientów.

Wymianę okien dachowych należy powierzyć wyłącznie wykwalifikowanej ekipie. fot. FAKRO
Wymianę okien dachowych należy powierzyć wyłącznie wykwalifikowanej ekipie. fot. FAKRO

Wybierając dobrego specjalistę, należy zwrócić uwagę nie tylko na koszt wymiany okna dachowego, ale również na opinie innych osób, doświadczenie branżowe, stosowane rozwiązania technologiczne oraz możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb klienta.

Wybierając usługi fachowców można mieć pewność, że okna dachowe będą spełniać rygorystyczne wymagania technologiczne. Nie trzeba też się martwić tym jak wymienić okno dachowe.

Korzyści związane z wymianą starych okien dachowych na nowe

Wielu ludzi zastanawia się ile kosztuje wymiana okna dachowego. Nie należy się tym jednak zbytnio martwić i traktować wymiany jako wydatek, ale jako inwestycję. Dzięki niej zyskuje się okno, które jest szczelne i zapobiega utracie ciepła. To z kolei przekłada się na niższe koszty ogrzewania oraz mniejszą ilość emitowanych zanieczyszczeń podczas spalania opału.

Oznacza to, że wymiana okien dachowych ma również bardzo korzystny wpływ na klimat i czystość powietrza. Montując solidne, nowoczesne okna dachowe FAKRO, inwestor zapewnia sobie również większy poziom bezpieczeństwa. Konstrukcje takie posiadają bowiem rozwiązania antywłamaniowe, które chronią przed wejściem niepowołanych osób do mieszkania.

Warto dodać, że cały proces nie powoduje bałaganu i dużych uciążliwości podczas wymiany, a nowoczesne okna dachowe FAKRO prezentują się bardzo atrakcyjnie i korzystnie wpływają na estetykę całego wnętrza. Dzięki nim do wnętrza dostaje się więcej naturalnego światła, które poprawia samopoczucie ludzi, ich koncentrację i stan zdrowia.

Takie okna dachowe są łatwe w obsłudze i zwiększają komfort mieszkania na poddaszu. Wiele nowoczesnych okien współpracuje z systemami inteligentnych domów. Jak widać rozwiązania takie mają wiele zalet. Więcej na temat wymiany okien dachowych w praktyce i korzyści związanych z takim remontem, można dowiedzieć się oglądając film.

FAKRO przygotowało specjalną sekcję informacyjną, w której można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące wymiany okien dachowych wraz z możliwością skorzystania z programów wsparcia proekologicznych inicjatyw w budownictwie.

źródło i zdjęcia: FAKRO

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA