Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Kotły gazowe i olejowe

Nowe rozwiązania w gazowych kotłach kondensacyjnych, a zanieczyszczenie hałasem

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2021-07-30

W dzisiejszych czasach zanieczyszczenie hałasem stanowi niezwykle poważny problem, ponieważ każde urządzenie w naszym otoczeniu generuje jakiś hałas, którego nie da się uniknąć. Szacuje się nawet, że jest on obecnie drugą - pod względem znaczenia przyczyną dolegliwości zdrowotnych związanych ze środowiskiem, zaraz po zanieczyszczeniu powietrza.

Wyjątkowo cicha praca kotłów Termet

Niestety hałasu nie można całkowicie wyeliminować, dlatego producenci wielu branż uwzględniają ten aspekt przy projektowaniu nowych urządzeń, aby maksymalnie ograniczyć poziom mocy akustycznej. Cicha praca urządzenia jest niezwykle ważna zwłaszcza kiedy stanowi ono wyposażenie mieszkania czy domu.

Dotyczy to również urządzeń przeznaczonych do ogrzewania pomieszczeń. Obecnie coraz częściej urządzenia tj. kotły c.o., ze względu na swój nowoczesny design montowane są w kuchni, czy łazience.

Dlatego też firma Termet, jako nowoczesny producent urządzeń grzewczych, w trosce o komfort swoich klientów przykłada dużą wagę do cichej pracy kotłów dostarczanych na rynek. Aby osiągnąć jak najlepsze wyniki w tym zakresie, na bieżąco kontroluje poziom emisji hałasu urządzeń we własnym laboratorium akustycznym.

Zaledwie 37 dB

Poziom mocy akustycznej w większości kotłów kondensacyjnych marki Termet przeznaczonych do mieszkań oraz domków jednorodzinnych oscyluje na poziomie ok. 46–48 dB. W niektórych wersjach kotłów ECOCONDENS INTEGRA II PLUS czy ECOCONDENS SOLID PLUS ograniczony został do 44 dB. 

Wykorzystując najnowsze rozwiązania technologiczne firma Termet wprowadziła na rynek nową rodzinę gazowych kotłów kondensacyjnych ECOCONDENS NEX, w których poziom emisji hałasu obniżony został nawet do 37 dB. Porównując te kotły z innym sprzętem domowym można uznać je za cichsze niż lodówki.

Szeroki zakres modulacji palnika CERAMAT

Kotły z serii ECOCONDENS NEX charakteryzują się nie tylko niezwykle cichą, ale również płynną pracą dzięki zastosowaniu nowej generacji palnika CERAMAT o bardzo szerokim zakresie modulacji od 12%-100%.

Takie rozwiązanie znacząco zmniejsza ilość cykli włączenia i wyłączenia kotła, co ma duże znaczenie w przypadku nowoczesnych domów energooszczędnych o małym zapotrzebowaniu na ciepło. W rzeczywistości wygląda to tak, że im większy jest zakres mocy, tym łatwiej urządzenie dostosuje się do aktualnego zapotrzebowania na ciepło zarówno po stronie centralnego ogrzewania, jak i po stronie ciepłej wody użytkowej, nie generując przy tym strat ciepła.

Kotły kondensacyjne z serii ECOCONDENS NEX dostępne są zarówno w wersji jedno-, jak i dwufunkcyjnej. W przypadku kotłów dwufunkcyjnych, z przepływowym ogrzewaniem wody, wysoki komfort zapewnia chwilowa zwiększona moc wymiennika na potrzeby przygotowania c.w.u.

Zarządzanie ogrzewaniem przez internet - System Termet Comfort

ECOCONDENS NEX może współpracować z regulatorem temperatury oraz czujnikiem temperatury zewnętrznej, co zapewnia jeszcze lepszą kontrolę nad pracą urządzenia. Możliwe jest również zdalne zarządzanie ogrzewaniem przez internet przy pomocy pakietu podstawowego do Systemu Termet Comfort, co jest niezwykle ważne dla użytkowników ceniących sobie wysoki komfort.

Mozliwość zdalnego sterowania pracą kotłów ECOCONDENS NEX marki Termet w sieci WiFi

Tym bardziej, że kotły ECOCONDENS NEX w połączeniu z takim pakietem osiągają klasę efektywności A+.

źródło i zdjęcia: Termet

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze listopad 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA