Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Narzędzia

Bosch i BASF tworzą spółkę do dystrybucji rozwiązania Smart Spraying

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2021-07-20

Firmy Bosch i BASF Digital Farming wspólnie utworzyły spółkę typu joint venture. Została zarejestrowana pod nazwą Bosch BASF Smart Farming (BBSF) GmbH, zaś jej zadaniem będzie dystrybucja opracowanego przez Bosch i BASF rozwiązania Smart Spraying na rynkach Ameryki Północnej i Południowej, a także Europy. 

Czym jest Smart Spraying?

Rozwiązanie Smart Spraying oferuje automatyczną identyfikację i zwalczanie chwastów przedwschodowych i powschodowych przez całą dobę. Połączenie zaawansowanej technologii czujników kamerowych i oprogramowania firmy Bosch z inteligencją agronomiczną xarvio umożliwia systemowi Smart Spraying błyskawiczne i precyzyjne wykrywanie chwastów w rzędach upraw i punktowe stosowanie herbicydów tylko tam, gdzie jest to konieczne. Unikalna konfiguracja pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie herbicydów, a testy wykazały, że możliwe jest uzyskanie oszczędności rzędu 70%. Możliwe są również większe oszczędności, przy czym zmienność zależy od panujących warunków i zagęszczenia chwastów na poszczególnych polach.

Bosch i BASF wspierają rozwój i bioróżnorodność

Poprzez uzyskanie zgody na fuzję, osiągnęliśmy kolejny ważny kamień milowy w rozwoju naszego przedsięwzięcia. Wspólnie utworzyliśmy nową spółkę, zbudowaliśmy nowy zespół i z powodzeniem przetestowaliśmy nasze produkty w różnych warunkach klimatycznych i u różnych producentów - mówi Florian Gwosdz, dyrektor współzarządzający Bosch BASF Smart Farming - Nasze rozwiązanie, Smart Spraying Solution, uzyskuje pozytywne wyniki w testach, co wyraźnie pokazuje, że połączenie naszego sprzętu, oprogramowania i zaawansowanej logiki agronomicznej przynosi efekty.

Florian Gwosdz dyrektor współzarządzający Bosch BASF Smart Farming
Florian Gwosdz, dyrektor współzarządzający Bosch BASF Smart Farming

Dzięki Smart Spraying wprowadzamy na rynek nowe rozwiązanie cyfrowe i nowe podejście do walki z chwastami - model optymalizacji objętości, który zwiększa rentowność gospodarstwa poprzez bardziej precyzyjne i wydajne stosowanie herbicydów - powiedziała Silvia Cifre Wibrow, dyrektorka współzarządzająca Bosch BASF Smart Farming - Smart Spraying monitoruje uprawy i wykonuje oprysk w oparciu o inteligencję agronomiczną, co jest korzystne finansowo nie tylko dla rolników, ale także dla środowiska, zrównoważonego rozwoju i bioróżnorodności.


Silvia Cifre Wibrow, dyrektorka współzarządzająca Bosch BASF Smart Farming

Warto przypomnieć, że wbrew pierwszemu skojarzeniu, firma Bosch aktywnie dostarcza rozwiązania dla różnych obszarów przemysłowo-gospodarczych. Przykładem takiego działania jest np. szybki test na COVID-19 opracowany jeszcze w 2020 roku.

źródło i zdjęcia: Robert Bosch Sp. z o.o.

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum