Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu
Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Okna i drzwi balkonowe z PVC

Okna w odcieniach szarości w ofercie MS więcej niż Okna

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-12-04

Szarość króluje na dachach, oknach, drzwiach, bramach czy ogrodzeniach, a nawet na całych elewacjach… Najmodniejszy z nich jest głęboki antracyt. Gdzie wygląda najlepiej? I na jakie inne odcienie szarości warto zwrócić uwagę?

Nazwa antracytu – najmodniejszego dziś odcienia szarości, wzięła się od węgla, który podobnie jak antracytowe dachówki czy okna, delikatnie połyskuje w świetle słonecznym. Skąd tak wielka popularność tej nieco jaśniejszej od czerni barwy? Według producentów i architektów wynika ona z możliwości jakie oferuje. Antracytowa stolarka dobrze komponuje się zarówno w budownictwie indywidualnym - domy jednorodzinne i nowoczesne szeregówki, jak też w biurowcach i obiektach użyteczności publicznej.

Elegancka i stonowana, idealnie wpisuje się w najróżniejsze style, zostawiając dużą przestrzeń dla dodatków i akcentów w bardziej wyrazistych kolorach. Stanowi pomost między jasnymi i ciemnymi elementami otoczenia domu, antracytowe okna dobrze wyglądają z różnymi typami elewacji. Można je z powodzeniem zestawiać z drewnem, betonem, cegłą i kamieniami o najróżniejszym rysunku. Z drugiej zaś strony, ogród widziany w ramce ciemnych okien wygląda jak obraz, zaś same profile są tak dekoracyjne, że nie potrzebują oprawy zasłon czy firanek.

Antracytowa stolarka dobrze wygląda w domach jednorodzinnych
Antracytowa stolarka dobrze wygląda w domach jednorodzinnych

- W ofercie MS więcej niż OKNA antracytowe profile dostępne są w dwóch wariantach. Pierwsza z folii wyróżnia się wyraźnym, trójwymiarowym efektem szczotkowania. Druga natomiast jest matowa i satynowa. Aby cały budynek był spójny pod względem kolorystycznym, dobrać można do nich również inne elementy utrzymane w tym odcieniu. Mowa tu o drzwiach zewnętrznych, roletachmoreSolutions i żaluzjachmSun+, a także moskitierach - wyjaśnia Ryszard Maczyński z MS więcej niż OKNA.

MS więcej niż OKNA oferuje różne stopnie szarości w oknach

Antracyt to nie jedyny odcień szarości, który cieszy się dzisiaj olbrzymią popularnością. Wręcz przeciwnie - w ofercie MS więcej niż OKNA dostępnych jest wiele propozycji folii zawieszonych kolorystycznie między bielą i czernią.

Antracyt we wnętrzu
Antracyt we wnętrzu


- Od delikatnych popieli (Lichtgrau, Achatgrau), poprzez barwy platyny, stali i aluminium (SignalGrau, Kwarc, Alux), po grafit i bazalt (BasaltGrau, SchieferGrau). Ofertę domyka głęboka czerń Jet Black Matt CC+.Co szczególnie istotne w przypadku nośników w ciemnych odcieniach, folie te wykonane zostały w specjalnej technologii, dzięki której nie pochłaniają promieniowania UV, ale odbijają je, zmniejszając różnicę temperatur między wewnętrzną i zewnętrzną częścią profilu. Tym samym zabezpieczają ramy i skrzydła przed nadmiernym nagrzaniem się nawet podczas bardzo słonecznych dni, co skutkować mogłoby ich odkształcaniem się. Sama folia zaś nie blednie i nie zmienia odcienia - wyjaśnia Ryszard Maczyński.

Sprawdzona jakość szarych i ciemnoszarych folii udowadnia, że to nie tylko modny, ale także bardzo praktyczny wybór. Teraz sięgając po te odcienie nie musimy się bać o funkcjonalność i wytrzymałość stolarki.

źródło i zdjęcia: MS więcej niż OKNA

Budujemy Dom listopad - grudzień 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze luty 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum